Bolu'da otomobil tırla çarpıştı! Yaralılar var... Bolu'da otomobil tırla çarpıştı! Yaralılar var...

Haber: Hakan Aydın

Kanal Yolu Projesi dönemin Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in desteğiyle başlayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, hatırlanacağı üzere proje bitme aşamasına gelmişken DSİ’nin mahkeme şokuyla karşı karşıya kalmıştı.

Bolu Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaların durdurularak, kanalın eski haline döndürülmesini isteyen DSİ, Bolu Asliye Hukuk Mahkemesine şikayette bulunmuştu. DSİ Genel Müdürlüğü ve Bolu Belediyesi avukatlarının yaptığı savunmalar sonrası karar veren Mahkeme heyeti, proje devam dedi.

“DAVA BİZİM LEHİMİZE SONUÇLANDI”

Buna karşılık kanal yolu üzerinde büfe ve benzeri yapı konulmasına izin verilmediğini söyleyen Özcan; “DSİ bize, kanal tekrar açılsın diye dava açmıştı. Eski Bakan Yardımcısı Fatih Metin arkadaşım, oranın kapatılması için bize katkı vermişti. Ben de teşekkür etmiştim. Genel Müdür değişince de yeni Genel Müdür tutturdu kanalı geri açın diye. O Genel Müdür de değişti ama bu arada DSİ bize kanalı geri açın diye dava açtı. Bilirkişi raporu geldi ve dava bizim lehimize sonuçlandı. Ama şöyle bir şey var; kanal yolu üzerine büfe veya benzeri şeyleri DSİ’den izin almadan koyamıyoruz” dedi.

Muhabir: Hakan Aydın