HABER MERKEZİ

Stephen King’in unutulmaz romanı Dolares Claiborne’ün tiyatro uyarlaması, Yaratıcı Drama Topluluğu tarafından 27 Mart 2024 Çarşamba günü saat: 17.00’da Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mavi Salonda sahnelenecek.

Yönetmenliğini Yaşim Dağsuyu’nun yaptığı ve aynı zamanda oynadığı oyunda, yine Yaratıcı Drama Topluluğundan, Bilal Akbulut, Dilara Tanrıverdi, Dilara Turak, Esranur Şahin, Nurettin Enes Tıraşçı, Osman Turak, Şehval Ulutürk rol alıyor.

CHP Sözcüsü Yücel: AKP ve MHP’den devralınan belediyelerin borç yükü 100 milyar lira CHP Sözcüsü Yücel: AKP ve MHP’den devralınan belediyelerin borç yükü 100 milyar lira

Dolores Claiborne, tüm ömrünü Little Tall Adası’nda geçirmiş, berbat bir yaşama sahip, bir kadındır. Onun küçük dünyasında kızı Selena vardır. Kocası Joe alkolik ve kumarbaz bir adamdır. Onunla yaşamak Dolares için her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. Bir gün Selana’dan öğrendiği gerçekler sonucunda Dolares’in dünyası kararır. O günden sonra hayat ne Dolares içim ne Selana için ne de Joe için aynı kalmayacaktır.

Hikayenin sonunda ada sakinleri ise adada 30 yıl arayla işlenen cinayetin üzerini örten sis perdesinin aralanmasına şahit olacaklardır.

“Dolares Claiborne” isimli tiyatro oyununun Yardımcı Yönetmeni: Bilal Akbulut, Ses ve Işık: Emre Kaplan, Yiğit Can Bilen, Afiş Tasarım: Esranur Şahin. Haber: Fatma Marmara

İletişim: 0 537 438 11 47- 0 542 836 08 77

Editör: Berfin MUTLU