AK Parti’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan MKYK toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sunum yaptı. Bakan Şimşek, toplantıda ekonomi programı ve tasarruf tedbirlerine ilişkin bilgiler verdi.

DOLAR DÜŞECEK Mİ?

Söz konusu toplantıda MYK üyeleri Bakan Şimşek'e dolarla ilgili olarak birtakım sorular sordu. Türkiye Gazetesi’nin aktardığı habere göre Şimşek, “Şu anda bırakırsak düşecek. Biz Merkez Bankası ile alım yapıyoruz o yüzden düşmüyor. Bu durum bir süre daha devam eder. Uzun vadede doları dalgalanmaya bırakacağız. Biraz daha artacağını öngörüyoruz ama 40 TL gibi sıçramalar olmayacak” cevabını verdi.

"NİHAİ HEDEFİMİZ TEK HANELİ ENFLASYON"

Enflasyon konusunda da değerlendirmelerde bulunan Bakan Şimşek, "Enflasyonu tek haneye düşürmek en büyük hedefimiz. Şu anda tüm veriler olumlu gidiyor. Sayın cumhurbaşkanımızda programımıza tam destek veriyor. Bir seneye kadar enflasyon daha da aşağı iner, nihai hedefimiz tek haneli enflasyon, Cumhurbaşkanımız seçime rağmen programdan taviz vermedi. Yılsonu rakamları yüksek çıkabilir bu sizleri yanıltmasın. Programın etkilerini yaz döneminde, Haziran Temmuz gibi daha da çok hissedeceğiz" dedi.

Gıda Dedektifi, ambalajlı ürünlerdeki tehlikeleri ortaya çıkarıyor Gıda Dedektifi, ambalajlı ürünlerdeki tehlikeleri ortaya çıkarıyor

-Haber Merkezi-

Editör: Mehmet Ali Atalay