ANIZ YANGINI KÖY EVLERİNE SIÇRAMADAN SÖNDÜRÜLDÜ ANIZ YANGINI KÖY EVLERİNE SIÇRAMADAN SÖNDÜRÜLDÜ

Edinilen bilgiye göre, kendilerini polis olarak tanıtan 3 yabancı uyruklu şahıs Bolu'da ikamet eden yabancı uyruklu bir aileyi aradı. Telefonla aradıkları yabancı uyruklu aileyi korkutarak kandıran şüpheliler, "Türkiye’ye kaçak yollarla döviz ve altın soktuğunuz tespit edildi" diyerek para ve altınların emniyete teslim edilmesi gerektiğini söyledi.

3 yabancı uyruklu şüpheli, yaklaşık 450 bin lira değerindeki döviz ve altını ailenin elinden aldı. Bir süre sonra dolandırıldıklarını anlayan yabancı uyruklu aile, polisten yardım istedi. İhbar üzerine Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin Ankara’ya gittiğini belirledi. Teknik ve fiziki takip sonucu yabancı uyruklu S.A., M.H. ve S.M.A. içinde bulundukları takside yakalandı.

Bolu’ya getirilen 3 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 3 yabancı uyruklu dolandırıcı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KÜTAHYA’DAN GELDİ

Kendisini dolandıran kişilerin yakalandığını ve altınlarının Asayiş Şube Müdürlüğü’nde olduğunu öğrenen şahıs Kütahya’dan Bolu’ya geldi. Telefon dolandırıcılarına karşı uyarılan şahıs, altınlarını alarak şehirden ayrıldı.