2023 milletvekili seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında gireceği için seçim barajı sorunu olmadığından iddialı bir konumda olan Büyük Birlik Partisi’nin Bolu’dan ilk aday adayı belli oldu. Geçtiğimiz yerel seçimlerde Büyük Birlik Partisi'nden Gerede Belediye Başkan Adayı olan ve aldığı %30'un üzerinde oy ile büyük bir sürpriz yapan Doç. Dr. Emin Serin, 2023 milletvekili seçimlerinde Büyük Birlik Partisi'nden Bolu milletvekili aday adayı oldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Büyük Birlik Partisi Bolu Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Emin Serin şunları söyledi:

“Güzel Bolu’muzun kıymetli insanları, dostlarım, kardeşlerim;

Başkan Erdoğan talimatı verdi! Yeni Meclis’te ilk iş maaş zammı Başkan Erdoğan talimatı verdi! Yeni Meclis’te ilk iş maaş zammı

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacağı ilan edilen 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Bolu Milletvekili aday adayı olduğuma dair başvurumu Büyük Birlik Partisi Genel Merkezine iletmiş bulunmaktayım. Halkımız, devletimiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ederim.

Bildiğiniz üzere; 2019 Yerel Seçimlerinde Gerede Belediye Başkan Adayı olarak karşınızdaydım. Genç ve çalışkan kardeşlerimin çabası, kadınlarımızın üstün emekleri ve büyüklerimizin duası, kadirşinas halkımızın siyasi tercihleri ile buluşmuştu. Biz o dönem; giydirilmiş arabalarla tanıtılmak yerine milletimizin karşısına ona layık bir şekilde çıkmayı, saygısızlık ve hakaret söylemleri yerine güzel ve nazik konuşmaları, dogmatizm yerine bilimi, kültürü, sanatı, sevgiyi, saygıyı, iyiliği, güzelliği, devlet disiplinini rehber edinmiştik. Büyük Birlik Partisi’ni temsil ettiğimiz seçimlerde %32 oy oranıyla ikinci sırada yer almış, 3 üyemizin de Belediye Meclis Üyeliğini kazanmasını sağlamıştık.

Biz, o tarihten beri, ortaya koyduğumuz yeni siyaset modelini anlatmaya, halkın ihtiyaçlarını anlamaya ve modelimizi daha da geliştirecek verileri toplamaya çalışıyoruz. Anladıkça, anlaştıkça, iletişim kurdukça önyargılar yerini uyuma, ortak hedefler doğrultusundaki ahenge ve ülkemizin geleceği için ciddi çalışmalar yürütecek cesaretli birlikteliklere bıraktı. Şimdi ise; Bolu Milletvekili Aday Adayı olarak karşınızdayım.

Ülkeme, milletime, devletime hizmet etmek istiyorum. Bolu halkını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etmek istiyorum. Bilgim, tecrübem, siyaset ve kamu bürokrasisine olan yaklaşımım ile buna hazırım. Çalışkanlık, tüm kavramların üstündedir, durmadan çalışmaya talibim.

Tüm partilerden Bolu siyasetine katkı sunmak isteyen kıymetli şahsiyetleri selamlıyorum. Siyasette adaylık, görev sürecinin aynasıdır. Bu vesileyle; milletvekilliğine adaylık başvurusu yapma cesaretini gösterenlere hayırlı olmasını diliyorum. Hepimiz aslında ne istediğimizi, neye ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Şeffaf, adil, uzlaşmacı, herkesi kucaklayan, ait olduğumuz değerlere sıkı sıkıya bağlı, emanete gözü gibi bakan ve milletin menfaatini her şeyden üstün tutacak bir irade için buradayız.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerin devletimiz, milletimiz ve memleketimiz için hayırlı olmasını temenni ederim.