VALİ KILIÇ DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR VALİ KILIÇ DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR

Bolu Dağkent Kıroğlu ESV İlkokulu 4. sınıf öğretmenleri Sibel Aliş Seyithanoğlu ve Abdullah Kalaycı öğrencileri ile birlikte DEYİMLER CANLANIYOR etkinliğini düzenledi.

‘Deyimler Canlanıyor’ adı altında düzenlenen etkinlikte öğrenciler kendi seçtikleri deyimleri velilileriyle birlikte bez, kil, alçı ve ip gibi meteryaller kullanarak tasarladıkları bebekleri sergilediler. Okul Müdürü Naci Cengiz ve müdür yardımcısı Mehmet Erol da etkinliğe katılarak bu anlamlı,başarılı etkinlik için öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ettiler.

Etkinlik hakkında bilgi veren öğretmenler Sibel Aliş Seyithanoğlu ve Abdullah Kalaycı; “Etkinliğin amacı ilkokuldan başlayarak eğitimin ve sosyal hayatın her aşamasında karşılaştığımız deyimleri, kültür mirasımızı öğrencilerimize kavrayabilmek. Etkinliğin hazırlık aşaması 2 ay sürmüştür. Öğrencilerimiz kendi seçtikleri deyimleri amigurumi sanatı, kil yapımı, bezlerden, alçı tekniklerini kullanarak velileriyle birlikte bebekleri tasarlamış. Öğrencilerimiz kendi bebeğinin yapım aşamasını, anlamını ve cümle için de kullanımını sergiye katılan diğer ilkokul arkadaşlarına anlatmışlardır. İlkokulda soyut kalan deyimler ve anlamları bu etkinlik ile somut hale getirilmesi hedeflenmiştir” dediler.