İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer , Halk TV Yeni Bir Sabah programı sunucusu, gazeteci İsmail Küçükkaya ; OvooArt Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Körpi  ve Küratör Denizhan Özer in beraber organize ettikleri 1 Mayıs’ta başlatılan ve 21 Mayıs’a kadar sürecek olan sanatla deprem dayanışma etkinliği aracılığıyla afetzedelere destek verilecek.

71 BİN TON FINDIK SATILDI 71 BİN TON FINDIK SATILDI

Tüm sanatseverlere yaraları sarma çağrısı

Bir Kira Bir Yuva müzayedesinde 850 den fazla eserin satılması ile depremzedeler için büyük bir kaynak oluşturulması hedefleniyor. “Yüreklerimizi yakan deprem felaketinin ardından depremzede kardeşlerimizi bir yuvaya kavuşturmak için yaptığımız çağrıya ülkemizin dört yanından destek yağdı. Bizi bu yolda yalnız bırakmayan yüce gönüllü insanlarımıza sanatçılarımıza ne kadar teşekkür etsek az. Ayrıca birbirinden değerli sanatçılarımızın son derece değerli eserlerle bu dayanışmaya katkı koyması gücümüze güç katacak. Geliri Bir Kira Bir Yuva kampanyasına aktarılacak müzayedeye tüm sanatseverlerin katılımını bekliyoruz. Unutmayalım ki depremin yaraları henüz sarılmadı ve yolumuz çok uzun”.

Tüm gelir depremzedelere

“Sen Ben Yok, Biz Varız” isimli etkinlikte OvooArt’ın katkılarıyla başlatılan büyük müzayede başladı. Müzayededen elde edilecek gelir, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deprem nedeniyle evsiz kalan yurttaşlara destek için yürüttüğü “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına aktarılacak.  Müzayedeye eseri ile katılan sanatçılar eserlerini ve bu eserlerin tüm satış gelirini projeye bağışladı. Hiçbir komisyon ve vergi alınmadan direkt bağış yoluyla yapılacak satışlarla birlikte eser makbuz karşılığı bağışçıya teslim edilecek. Elde edilecek gelir müzayede sonunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bir Kira Bir Yuva” kampanyası hesabına işlenecek. Yollanan makbuzlarla muhasebe kayıtları eşleştirilecek ve eserler alıcılarına teslim edilecek. Bir aileye yardım eli uzatırken, bir sanat eserine de sahip olmanın yolunu açan müzayede için www.ovooart.com sayfasına üye olarak teklif verilmesi gerekiyor.