Bolu Valisi Erkan Kılıç, güçlendirme ve yenileme çalışmaları devam eden okullar hakkında bilgi verdi. Vali Kılıç, eğitim öğretimin ikinci döneminde 12 okulun açılacağını ve 8 okulda da çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Kılıç, il genelinde güçlendirme kararı verilen okul binaları ile ilgili yapılan çalışmalarda 20 okul binasının güçlendirme ve yenileme çalışmalarının 2020 Haziran-Ekim ayları arasında tamamlanarak eğitim-öğretime başladığını söyledi.

2021 Ekim Ayı itibari ile güçlendirme çalışmalarına başlanan; Merkez Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yeniçağa Mehmet Çelik Ortaokulu 2022-2023 yılı başında eğitim-öğretime başladı. 2022 yılı Haziran ayında güçlendirme çalışmalarına başlanan okullardan; Merkez 60. Yıl İlkokulu, Merkez Yıldırım Beyazıt İlkokulu, Mengen Pazarköy Cezmi Bilgin İlkokulu, Gerede 100. Yıl İlkokulu, Gerede 100. Yıl İmam Hatip Ortaokulu, Merkez Milli Egemenlik Ortaokulu, Merkez Koroğlu ilkokulu/Ortaokulu, Merkez Behiye Baysal İlkokulu/Ortaokulu Merkez Bolu Anadolu Lisesi, Gerede Seyit Mithat Dayıoğlu Ortaokulu ve Mudurnu Taşkesti İlkokullarının eğitim öğretime başladı.

Ders başı yapan okulları açıklayan Vali Kılıç, “Merkez 50. Yıl Ortaokulu, Merkez Sakarya İlkokulu, Merkez Sakarya Ortaokulu, Merkez İzzet Baysal Anaokulu, Merkez Alıçören Ortaokulu, Merkez Yukarısoku İlkokulu/ortaokulu, Gerede Ortaokulu Göynük Orhan Çalış MTAL, Mengen Şehit Hasan Durmuşoğlu İlkokulu, Mudurnu Yazılar İlkokulu, Mudurnu Yazılar Ortaokulu, Yeniçağa Şair Dertli İlkokulu eğitim-öğretime başladı” dedi.

Karabük'ten Kahramanmaraş'a giden polis ekipleri depremzedelere desteğini sürdürüyor Karabük'ten Kahramanmaraş'a giden polis ekipleri depremzedelere desteğini sürdürüyor

Güçlendirme çalışmaları devam eden okullarla ilgili olarak ise, “Merkez Bolu Fen Lisesi, Merkez Koç İlkokulu, Merkez Paşaköy İlkokulu Gerede Gerede MTAL, Mudurnu Cumhuriyet İlkokulu Mudurnu Dumlupınar İlkokulu, Yeniçağa Yaşar Çelik İlkokulu (Ek bina) Yeniçağa Yaşar Çelik ÇPAL’da son aşamalara gelindi. Bu süreçte başta öğrencilerimiz ve velilerimiz olmak üzere sabır ve anlayışları için eğitimin tüm paydaşlarına teşekkür eder, 20 Şubat 2023 Pazartesi günü okullarımızda ders başı yapacak öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlıklı ve mutlu bir eğitim-öğretim dönemi geçirmelerini dileriz” diye konuştu.