SUÇ MAKİNESİ KASA HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ! SUÇ MAKİNESİ KASA HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ!

Açıklamada, sahadaki arama ve kurtarma çalışmalarına destek olmak için de 268 araç, 157 iş makinesi ve 1246 personelin deprem bölgesinde bulunduğu ifade edildi.

Öte yandan Bolu Valiliği deprem bölgesindeki afetzedelerin kullanımı için toplanan yardım malzeme listesinde güncellemeye gitti.

Açıklamada vatandaşların öncelikli olarak çadır, konteynır, halı, soba, battaniye, nevresim takımı, iç giyim, bot, mont, konserve, gıda kolisi ve hijyen malzemesi yardımında bulunması istendi.

Ayrıca Bolu İzzet Baysal Abant Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nde gönüllü öğrenciler tarafından üretilen 30 bin ekmek de her gün depremzedelerin faydalanması için bölgeye iletiliyor.

-Köy fırınları depremzedeler için yandı

Seben Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında ilçeye bağlı köy fırınlarında ekmek üretimi başladı.

Köylüler kendi imkanları ölçüsünde köy fırınlarında bir araya gelerek daha doyurucu olan ve geç bayatlayan bazlama ekmeği yapıyor.

Belediye ekipleri ise köylerdeki ekmekleri toplayarak deprem bölgesine ulaştırılmak üzere AFAD yetkililerine teslim ediyor.