ABANT YOLUNDA KAZA: 2 YARALI ABANT YOLUNDA KAZA: 2 YARALI

​Bolu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, Depremde Çalışan Personele Yönelik Çalışana Destek Programı kapsamında psikolojik eğitim verildi. Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem felaketindeki çalışmalara katılmak üzere görevlendirilen personele yönelik duygusal sağaltımlarını yapma, stresle baş etme ve kendi kendine yardım becerilerini geliştirme gibi konularda çalışana destek oturumu Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Oturumda A.İ.B.Ü Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr Zeynep Deniz Yöndem, A.İ.B.Ü Fen Edebiyat Fakültesi Uygulamalı Psikoloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof Dr Emre Şenol Durak ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Psikolog Aslı Atıcı görev aldı.

Deprem bölgesinde görev almış personele yönelik duygusal sağaltımlarını yapma, stresle baş etme ve kendi kendine yardım becerilerini geliştirme gibi konularda çalışana destek programına afet bölgesinde görev alan 35 personel katıldı. İlhan Durak