Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk iftarı depremzedelerle yapacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk iftarı depremzedelerle yapacak

Depremde etkilenen bölgede Bolu Konteyner Kent kurulması için çalışmalar başladı. Bu çalışmalara İzzet Baysal Vakfı da destek vermek için kolları sıvadı. Konuyla ilgili İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Bolu basın kuruluşlarının düzenlediği ortak canlı yayında konuştu.

Bolu Valiliği ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odasıyla ortak hareket ettiklerini belirten Baysal, “Afetin ilk günlerinde Bolu’daki arkadaşlar beni aradılar. Aşağı yukarı, 3 milyon liralık bir nakit olarak bazı tespitlerde bulundular. Bunların başında çocuk maması, çocuk bezleri, gıda, su geliyordu. Sonra Bolu Valiliği ve Ticaret Odasıyla müşterek görüşerek, koordinasyon kuruluyla, hangi ilde en fazla ihtiyaç olursa oraya vakıf olarak 30 konteynerlik bir Bolu şehri, Bolu mahallesi yapma kararı aldık” dedi.

Bolu’dan büyük miktarda yardım gitmesinden duyduğu memnuniyet dile getiren Baysal, “Şu anda Bolu’daki arkadaşlar Düzce ve Bolu’daki imalatçılarla görüşme yapıyorlar. Fiyat alıyorlar ve Bolu koordinasyon kurulunun gösterdiği bölgelere kısa zamanda bunları ulaştırmak istiyoruz. Bolu’dan çok daha büyük yardımların gittiğini duymak beni çok mutlu ediyor. Ard arda gelen 2 deprem şimdiye kadar ülkenin 25 milyonluk bir nüfusunu etkilemiş oluyor. Kaybımız çok büyük. Allah ölenlere rahmet versin. Beni en çok duygulandıran şu oldu, kefene ihtiyaç varmış kefene. Ölülerimizi gömecek kefene ihtiyaç var. Vakıf olarak bir miktar temin edebildik” ifadelerini kullandı. Baysal, gazetecilere de düzenlenen canlı yayın ve sunulan destekler için teşekkür etti.