HABER:Berfin MUTLU

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti Belediye Başkan Adayı Demirkol'un İl Sağlık Müdürü iken hastanelerin sıra kuyruklarının olduğunu söyleyerek, 

"Bolu'da sağlık sistemi çökmüş.Tıp fakültesi hastanesi'nin şu an mevcut Ak Parti adayı sağlık müdürüyken Bölge hastanesi haline getirmiş. Bu kadar öngörüsüz bir hareket yapmış ki benim binamın kapasitesi bunu kaldırır mı? Benim doktor sayım bunu kaldırır mı? 

Benim hemşire, hasta bakıcı sayım bunu kaldırır mı demeden sırf şov yapmak için böyle bir düzenleme getirmiş. Değerli vatandaşlarım bilsin burada resmen kölelik düzeni yaşanıyor sağlıkta bu devirde. 

Sen önce emeklerini sömürdüğün, haklarını yediğin binlerce doktor, hemşire, hasta bakıcı, temizlik işçisi ve güvenlik personelleri ile helalleşmeye çalış. Her gün 8-10 saat muayene sırası beklettiğin Bolulu hasta ve yaşlılarla helalleş" dedi.

BOLU VİZE YARIŞLARINA KATILIM YÜKSEKTİ BOLU VİZE YARIŞLARINA KATILIM YÜKSEKTİ

"İyi işletmek suç mu? Onlara göre suç"

Demirkol, vatandaşla yaptığı ziyaretlerde sorularını yanıtladı. Demirkol'a yöneltilen Tanju Özcan'ın iddiaları hakkında ne düşündüğüne yönelik sorulara, "Siz güzel iş yapıyorsanız sizden geride kalan iller buraya gelir. Biz iyi olmak zorundayız. Ben hastaneyi iyi işletiyorum. İyi işletmek suç mu? Onlara göre suç. Çünkü onlar hiçbir şeyi iyi işletemediler" ifadelerini kullandı.

Editör: Berfin MUTLU