Ziyareti için teşekkür eden Bolu ASRİAD başkanı Kadir Biçer “çıktığınız yolda başarılır dileriz, Allah yar ve yardımcınız olsun iş dünyasının Bolu’da temsilcisi olarak Belediyemizle ortak projelerde buluşmak, sorunları beraber çözerek Bolumuzun önünü açmak istiyoruz. Bolunun gelişimi sanayileşmekten geçmektedir. Tarım turizm spor kültür vs tüm etkenleri ancak güçlü ve katma değer üreten sanayileşme ile harekete geçirebiliriz. Bolu Yüzyılı adını verip önceliğini yaptığımız projelerimiz için öncelikle yeni bir Organize sanayisine ve belediyemizin de dâhil olduğu, tüm paydaşların birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceği yapıya ihtiyacımız var. Kişisel ve menfi düşünmeyi, amaları fakatları bir kenara bırakarak gayret göstermeliyiz” dedi.

Aday Adayı Muhammet Emin Demirkol ise “Bolumuza yeni bir dönem başlatmak istiyoruz önümüzdeki 5 yıl çok önemli, bir beş yıl sonrasının hızla değişen dünya piyasalarında ne getireceği belli değildir o nedenle bu 5 yıl kalkınma ve yatırama enerjisini harcayan ülkemizle aynı reaksiyonu göstermemiz gerekiyor. İstişare kültürünü mutlaka oluşturmalıyız. Liyakat tek önceliğimiz olacak.

Şehir her kesimiyle birlikte büyümesi gereken bir organizmadır. Büyümeyi konsolide edemezseniz trafik gibi memnuniyetsizlik gibi sorunlar baş göstermeye başlar ki bu gün üniversite öğrencilerin yüzde 71 i şehirden memnun değil.

Eğitim spor sosyal ve kültürel alanda yeterince gelişim gösteremedik, İl müdürlüğünü yaptığım sağlık alanında Bolu bölgenin 1 numarası konumuna yükseldi şimdi ise bunu şehrimize katma değer üretecek, 500 yataklı hastaneyi şehrimize kazandırarak sağlık turizmi sayesinde ekonomimize de faydalı hale getirmek hedefindeyiz.

ASRİAD’DAN BELARUS ÇIKARTMASI ASRİAD’DAN BELARUS ÇIKARTMASI

Bu şehirde yaşayan ve ölmeyi arzu eden biri olarak göreve talibim. Bolu ile dertli bir yönetim oluşturarak hormonlu büyümenin önüne geçip her kesimin memnun olacağı nitelikli büyüyen bir şehir hayal ediyoruz.

STK ların görüş öneri ve tavsiyesi bizim için çok önemli, bu kapsamda şehrimizin iş dünyası temsilcisi olarak beni ağırladığınız için minnettarım, yeni dönemde belediye meclisine STK ları da dâhil ederek konularıyla ilgili görüşlerini alacak bir yapı kuracağız” dedi.

Editör: Berfin MUTLU