Tatilcilerin dönüş yolculuğu başladı: Bolu geçişi rahat Tatilcilerin dönüş yolculuğu başladı: Bolu geçişi rahat

Haber: Fuat Bayramoğlu

Cumhuriyet İlkokulu Çok Amaçlı Salonu’nda 2. sınıf öğretmenleri, öğrenci ve velilerin hazırlamış oldukları geçmişte kullanılan eşyaların sergilendiği ‘Geleneklerimiz ve Göreneklerimiz Sergisi’ İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Kunuk, Şube Müdürleri Mustafa Ünlüve Ercan Çetin, diğer okulların okul müdürleri, öğretmenler, misafirler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla açıldı. Açılış öncesinde Cumhuriyet Anaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Anadolu Ateşi’ gösterisi sergilendi. Minikler bol bol alkış aldı.
Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz, “Öğrenci ve öğretmenlerimizin geleneksel el sanatlarımızı, kültürel mirasımızı yansıtan bu kıymetli eserleri bir araya getirerek öğrencilere yakından tanıtma fikri ile başlayan bu sergimizi siz değerli konuklarımızla da paylaşmak,  bu eserlerle bir nebze de olsa sizleri geçmişe götürmek istedik. Öğrencilerimizi Teknolojinin hızla ilerlediği bu çağda atalarımızdan miras kalan gelenek ve göreneklerimizi tanıyarak ve yaşatarak geleceğe hazırlamak bize düşen en önemli görevdir. Bu hem birey olarak hem de millet olarak kimliğimizi korumak için gereklidir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Kunuk’ta,  okul yönetimine, sergi için emeği geçen 2. sınıf öğretmenleri Dilber Kılıçaslan’a, Elif Yücedağ’a, Rabia Pervin Yıldız’a, Hava Mutlu’ya ve Anaokulu Öğretmeni Nilüfer Öztürk'e sergi çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Sergide Osmanlı ve Selçuklu zamanlarından kalan tarihi eserlerin ağırlığı dikkat çekti. Kermes gün boyu açık kalarak katılımcılar büyük ilgi gördü.

Editör: Berfin MUTLU