Pazarda 18 lira ama dere yatağına tonlarca döküldü Pazarda 18 lira ama dere yatağına tonlarca döküldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan'dan döndü. Özbekistan'ın Başkenti Taşkent'te gerçekleştirilen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16'ncı Zirvesi'nin tamamlanmasının ardından Erdoğan, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı, ekonomi ile ilgili de kritik mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asgari ücretle emeklilere yapılacak zamla ilgili bir açıklamanız olur mu?" sorusuna şu ifadelerle yanıt verdi:

"Küresel gündemi de meşgul eden enflasyon sorunu ile mücadelede kararlıyız.

Enflasyonun belini kırdık, etkilerini de önümüzdeki süreçte sileceğiz. Biz hep çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve hamdolsun sözümüzü tuttuk. Asgari ücrete cumhuriyet tarihinde yapılmamış oranda zam yaptık. Emeklilerimizin maaşlarını artırdık ve onları daha da rahatlatacak çözümleri geliştirdik ve çok yakında uygulayacağız. Biliyorsunuz emeklilerimizi kısa vadede rahatlatacak 5 bin liralık ikramiye ödemelerini de bu ay içerisinde yapmayı planladık. Aldığımız tedbirlerle yapacağımız ödemelerle emekli ve çalışanlarımızın yanında durduk, bundan sonra da durmaya devam edeceğiz. Asgari ücret konusunun kendi takvimi var biliyorsunuz. İşçilerimizi ara zamla rahatlatmıştık, şimdi de işçi ve işveren kesimini bir araya getirip en makul çözümü bulacağımıza inanıyorum."