Ulusal ve uluslararası birçok projeye imza atan Düzce Üniversitesi, düzenlediği uluslararası çalıştayda; Avrupa Birliği Horizon Europe projesi COST (European Cooperation in Science and Technology) CA21125 - A European forum for revitalisation of marginalised mountain areas (MARGISTAR: Marjinalleşmiş Dağlık Alanların Yeniden Canlandırılması için Bir Avrupa Forumu) Aksiyonu çerçevesinde MC (Management Committee: Yönetim Kurulu) ve CG (Core Group: Çekirdek Grup) üyelerinin oy birliği ile WG2 (Working Group 2: Çalışma Grubu 2) çözüm önerileri için çalıştayda bir araya gelecek.

Avrupa’nın 21 farklı ülkesinden toplam 50 bilim insanı ve araştırmacının katılacağı çalıştayın ilk gününde açılış konuşmalarının ardından Birleşmiş Milletler Orman Forumu (UNFF: United Nations Forum on Forests) Başkan Yardımcısı ve Orman Genel Müdürlüğü Başmüfettişi İsmail Belen, “Türkiye’nin Dağlık Alanlarında Sürdürülebilir Orman Yönetimi” konusunda davetli konuşmacı olarak sunum yapacak. Ardından Cost Aksiyonu çerçevesinde Avrupa’nın farklı ülkelerindeki dağlık alanlarda yaşanan sorunlara ilişkin örnek olay çalışmaları sunulacak. Çalıştay dahilinde Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Kültür Turizm Müdürlüğü, Bolu ve Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü temsilcileri ile uluslararası bilim insanları ve katılımcılar tanışma fırsatı bularak, ikili iş birlikleri hakkında karşılıklı görüşmeler yapacaklar.

BOLU GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK FUARI'NDA   1500'ÜN ÜZERİNDE FİRMA TEMSİL EDİLDİ BOLU GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK FUARI'NDA 1500'ÜN ÜZERİNDE FİRMA TEMSİL EDİLDİ