CHP Sözcüsü Yücel: AKP ve MHP’den devralınan belediyelerin borç yükü 100 milyar lira CHP Sözcüsü Yücel: AKP ve MHP’den devralınan belediyelerin borç yükü 100 milyar lira

HABER: FARUK ÇİDEM

AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Bolu Gazeteci ve Yazarlar Derneği’ni ziyaret etti. Kahvaltı programının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Coşkunyürek, geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Pirahmetler köyündeki altın arama iddialarını da yanıtladı.

“Başvuru var”

Coşkunyürek, Pirahmetler köyü için altın arama başvurusunun olduğunu ifade ederek, “Maden araştırmalarında önce arama ruhsatı alınıyor. Arama yapacak kişi tespit ve çalışma yapacağını belirterek ruhsat talebinde bulunuyor. Bu arama ruhsatını almak biraz kolay, arama ruhsatını almak kolay. Gider alırsınız, sondajlar yaparsınız, belli yerlerde. Maden bulduysanız, değerli bir şey bulduysanız, miktarı da sizin yatırımınız için yeterliyse, ondan sonra işletme ruhsatı almak için, üretim ruhsatı almak için çalışmalara başlarsınız” dedi.

“Üretimle ilgili müracaat yok”

Pirahmetler Köyü çevresinde, özel bir şirketin altın arayacağı iddialarını doğrulayan Coşkunyürek, “Arama ruhsatı başvurusu var ama üretimle ilgili herhangi bir müracaat yok. Arayabilir vatandaş, burada maden var der arayabilir. Çünkü Devlet’in imkânları o kadar çok geniş değil. Biz heryerde hani madenimiz var diye sondaj yapamayız” ifadelerini kullandı.

Editör: Berfin MUTLU