Bolu’da Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yılında tören düzenlenecek Bolu’da Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yılında tören düzenlenecek

Son dönemde deprem gündemiyle herkesin tanır olduğu Prof. Dr. Naci Görür, öğrencilik yıllarını ve eğitimcilerden gördüğü desteği anlattı.

YouTube'da yayınlanan 'Sunay Akın ile O Çocuk' programına konuk olan Naci Görür, o yıllarda yaşadığı sıkıntılar sebebiyle okulu bırakma noktasına geldiğini ancak durumu fark eden dekanın kendisine burs bularak okumaya devam etmesini sağladığını anlattı.

Görür, "O zamanlar bizim gibi gençlerin önünü kesen bir anlayış yoktu. Belki şimdiki anlayış olsa önümüz kapalıydı. Şimdiki gibi torpil, kim kimin dayısı, hangi bakanı tanıyorsun 'kim bizden, kim bizden değil' gibi bir anlayış yoktu. Zaten olsa biz bir yerlere gelemezdik. Doğuştan engellenmiştik" ifadelerini kullandı.

'ÇİZİM MASALARININ ÜZERİNDE YATIYORDUM'

Prof. Dr. Naci Görür söyleşinin ilerleyen kısımlarında okulda yatıp kalkmaya başladığı yokluk zamanlarını anlatarak devamında kendisine verilen burstan bahsetti. Görür "Bizim zamanımızda devlet adildi. Ben yetim bir çocuktum, İTÜ'de çok profesör çocukları vardı ama öğretim üyesi adayı bursunu bana verdiler. Bir genç çalışıyorsa, bütün kapılar açıktı. Şimdiki anlayış olsa, biz zaten bir yerlere gelemezdik." dedi.

Kaynak: KARAR