Kütahya'da, 19 yaşındaki Mert F. Ş., annesini silahla vurarak öldüren üvey babası Ünal Koçer'i vurdu. Genç adamın ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekiplerinin soruşturması devam ediyor.

E-5 te dehşete düşüren anlar! Genç kız koşarak aşağı atladı vatandaş çığlık çığlığa izledi E-5 te dehşete düşüren anlar! Genç kız koşarak aşağı atladı vatandaş çığlık çığlığa izledi

Edinilen bilgilere göre olay Meydan Mahallesi Meltem Sokak'taki ikamette meydana geldi.

Mert F. Ş. (19) isimli genç, polis ekiplerine ihbarı kendisinin yaptığını, üvey babası Ünal Koçer'in (53) annesini vurduğunu, kendisinin de üvey babasını vurduğunu söyledi.

POLİSİN OLAY YERİNE MÜDAHALESİ

Olay yerine hızla ulaşan polis ekipleri, daire kapısının kilitli olması nedeniyle kapıyı koçbaşı ile kırarak içeri girdi. Dubleks dairenin üst katına çıkan ekipler, KETEM'de ebe olarak çalışan Sevgi Koçer (48) ve kuaför Ünal Koçer'in (53) ateşli silahla öldürüldüğünü belirledi.

OLAY YERİNDE DELİLLER BULUNDU

Olay yerinde av tüfeği, kurusıkıdan dönme tabanca, boş av tüfeği fişek kartuşları ve tabancaya ait boş kovanlar ele geçirildi. Polis ekipleri, olayın detaylarını ortaya çıkarmak için kapsamlı bir soruşturma başlattı. Ölen çiftin 2019 yılında ikinci evliliklerini yaptığı ve Aile İçi Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimlerinde 2021 yılında Sevgi Koçer'in eşi hakkında 3 adet uzaklaştırma kararı olduğu tespit edildi. Bu bilgiler, olayın ardında yatan nedenleri daha da karmaşık hale getiriyor.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Katil zanlısı Mert F. Ş. (19) polis ekiplerince gözaltına alınırken, olayla ilgili tahkikat Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından devam ediyor. Genç adamın ifadesi ve olay yeri incelemeleri, olayın nasıl geliştiğine dair daha fazla bilgi sağlayacak.

Kaynak: İHA