CHP'nin Bolu Belediye için Tanju Özcan’ı yeniden aday göstermesinin ardından Mudurnu ilçesinde kimin aday olacağı merak konusu olmuştu. CHP Mudurnu Belediye Başkan Adayı ilçenin sevilen ve tanınan isimlerinden Doğan Onurlu oldu. CHP Mudurnu İlçe Teşkilatı ve CHP Bolu İl Teşkilatı’nın oluruyla ismi CHP Genel Merkezi’ne bildirilen Onurlu, Parti Meclisi tarafından oy birliğiyle aday gösterildi.

Doğan Onurlu Kimdir?

OVADÜZÜ MAHALLESİ’NDE 2014 VE 2019 SEÇİMLERİNDE KİM NE KADAR OY ALDI? OVADÜZÜ MAHALLESİ’NDE 2014 VE 2019 SEÇİMLERİNDE KİM NE KADAR OY ALDI?

1984’te Mudurnu’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Mudurnu’da tamamladı. Genç yaşta ilçede esnaflığa başladı. Siyasete CHP’ye üye olarak başlayan Onurlu, uzun bir süre CHP Mudurnu İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini başarıyla yürüttü. İlçe teşkilatının çeşitli kademelerinde görev yapan Onurlu 2019 yerel seçimlerinde Seyrancık Mahallesi Muhtarı oldu. 2023’te ise Mudurnu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı seçildi. Doğan Onurlu evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

Editör: Berfin MUTLU