CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının ardından CHP'li 11 ilin belediye başkanı, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına destek açıklaması yaptılar. Belediye başkanları, "Bizler Cumhuriyet Halk Partili 11 İl Belediye Başkanı olarak; ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde bir yandan yurttaşlarımızın yaralarını sarmak adına çalışmalarımızı büyük bir gayretle sürdürüyor, bir yandan da Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılında daha demokratik, daha zengin ve daha çağdaş bir Türkiye inşası yolunda mücadelemizi sürdürüyoruz." dediler.

"KILIÇDAROĞLU'NUN BÜTÜNLEŞTİRİCİ TAVRINI HEYECANLA TAKİP EDİYORUZ"

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Çok kısa bir süre sonra gerçekleşecek olan 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesi Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun her fırsatta vurguladığı demokratik, eşitlikçi ve liyakate dayalı bir Türkiye kurma arzusu ve gayretini, bu süreçteki kararlı duruşunu, bütünleştirici tavrını heyecanla takip ediyor ve bizlerle çalışmalarımızı bu gayede şekillendiriyoruz.

VALİLİKTEN DEPREMZEDELERE YARDIM KAMPANYASI VALİLİKTEN DEPREMZEDELERE YARDIM KAMPANYASI

"KILIÇDAROĞLU İLE YÜRÜMEKTEN GURUR DUYUYORUZ"

Umut dolu bu yolculukta Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yürümekten gurur duyuyor ve kendisine sonuna kadar güveniyoruz. Bu yolculuğun sonunda zafere ulaşacağımıza da yürekten inanıyoruz. Biliyoruz ki milletimiz de hak, adalet ve demokrasi yolculuğumuzda bizleri ve Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu asla yalnız bırakmayacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla."

CHP'DEN İHRAÇ EDİLEN TANJU ÖZCAN DA İMZA ATTI

Açıklamaya imza atanlar arasında bir isim dikkat çekti. CHP'den 1 yıl süreyle ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da, açıklamaya imza attı.

AÇIKLAMADA İMZASI BULUNAN BELEDİYE BAŞKANLARI

Öte yandan, açıklamada imzası bulunan belediye başkanları şu şekilde: "Faruk Demir- Ardahan Belediye Başkanı, Demirhan Elçin- Artvin Belediye Başkanı, Melek Mızrak Subaşı- Bilecik Belediye Başkan Vekili, Tanju Özcan-Bolu Belediye Başkanı, Ali Orkun Ercengiz- Burdur Belediye Başkanı, Ülgür Gökhan- Çanakkale Belediye Başkanı, Recep Gürkan- Edirne Belediye Başkanı, Mehmet Siyam Kesimoğlu- Kırklareli Belediye Başkanı, Selahattin Ekicioğlu- Kırşehir Belediye Başkanı, Barış Ayhan- Sinop Belediye Başkanı, Vefa Salman- Yalova Belediye Başkanı."