CHP listelerinden milletvekili seçilen Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Twitter'da birbirine girdi. Göç politikaları üzerine tartışan ikili birbirine ağır sözler sarf etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Türkiye'deki kaçak göçmenlere yönelik, Twitter'da “Uyuyamıyorum… delirmek üzereyim…13 milyon sığınmacı demek,10 yıl sonra 20 milyon terörist demek! Çoluğumuza çocuğumuza, esnafımıza bıçak çekip gasp ettiklerinde bu paylaşımlarımı hatırlarsınız umarım! Ama geç kalacağız o zaman! Artık bu seçim, seçim olmaktan çıktı! Sığınmacı sever RTE mi, gitsin diyenler mi arasında referandun mu… ne olur dikkatli oy kullan kardeşim!” paylaşımında bulundu.

Sosyal medya üzerinden Özcan’ın paylaşımı binlerce kişi tarafından “beğenildi” ve paylaşıldı. Öte yandan çok sayıda kişi Özcan’a tepki gösterdi.

“NAZİ KAFASI”

Özcan'ın paylaşımını alıntılayan Yeneroğlu ise, “Sığınmacı ve düzensiz göç konusu aklı selim politikalarla yönetilmesi gerekir. Mesnetsiz verilerle akıl almaz iddialar ortaya atarak halkı kin ve düşmanlığa tahrik edip suç işleyen bu nazi kafasının yeri ya akıl hastanesi ya da cezaevi, kamu görevi yapması asla kabul edilemez!” ifadelerini kullandı.

“BU KİŞİ DELİRMİŞ İSE ZATEN GÖREV YAPAMAZ”

Özcan'ın yanıltıcı bilgi yaydığını ifade eden Yeneroğlu, Özcan için ağır ithamlarına devam edip “Bu kişi delirmiş ise zaten görev yapamaz. Eğer delirdim numarası yapıyor ise bu durumda da yaptığı alenen suç işlemektir” şeklinde yazdı.

“ULAN SENDEN Mİ KORKACAĞIM”

DURAK BOLU HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ DURAK BOLU HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ

Yeneroğlu'na yanıt veren Özcan ise, “Biz siyasete girdiğimizde siz iktidar partisindeydiniz. AKP’den dışlan, kovul sonra gel CHP’lilerin oyuyla seçil. Sonra bana kayyum atanması, akıl hastanesine yatırılmam çağrısında bulun. Ulan Yeneroğlu; biz 4 senedir kelle koltukta Belediye Başkanlığı yapıyoruz. Beni RTE korkutamadı, FETÖ, PKK, Hizbullah korkutamadı senden mi korkacağım? Utanmaz adam!!! 1 kuruşluk katkın olduysa, 10 kuruşluk zararın olmuştur.” dedi.

HABER:Gülsevim AYDIN