Anlık altın fiyatları ekonomiyi yakından takip edenlerin merkezinde yer alıyor. Altın fiyatları, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu yıl bir faiz artırımı daha gerçekleştirileceğine ve 2024 yılı boyunca para politikasını gevşetme ihtimalinin düşük olduğuna işaret etmesinin ardından dolar ve ABD Hazine tahvil getirilerinde görülen yükselişlerle biraz geriledi. Bir miktar destek bulan spot altın yükselişe geçti.

Gram Altın Ne Kadar?
Altının spot piyasadaki ons fiyatı bin 877 dolar seviyesinde işlem görüyor. 13 Ekim 2023 tarihi itibariyle bugün gram altın, güncel olarak 1.676 liradan işlem görmektedir.

Çeyrek Altın Ne Kadar?
Çeyrek altın için güncel alış fiyatı 2.842 lira olarak belirlenirken, satış fiyatı 2.881 TL'dir.

Yarım Altın Ne Kadar?
Yarım altın fiyatları da yatırımcıların yakın takibinde. Bugünün alış fiyatı 5.702 lira, satış fiyatı ise 5.762 lira olarak belirlenmiştir.

İlk asgari ücret toplantısı 11 Aralık'ta İlk asgari ücret toplantısı 11 Aralık'ta

Cumhuriyet Altını Ne Kadar?
Cumhuriyet altını, 11 bin lira eşiğini aşarak 11 bin 371 lira alış fiyatıyla işlem görmektedir. Satış fiyatı ise 11 bin 483 lira olarak kaydedilmiştir.

Altın fiyatları konusunda yatırım yapmayı planlıyorsanız, güncel ve detaylı piyasa analizleri yapmanız, çeşitli senaryoları değerlendirmeniz önemlidir. Ayrıca, profesyonel bir finansal danışmanla görüşmek, yatırım kararı alırken olası riskleri anlamanıza yardımcı olabilir.