Milli Eğitim İl Müdürü Dr. Cemil Sarıcı 23 Nisan mesajında şu ifadelere yer verdi; “Şanlı tarihimizin destansı istiklâl mücadelesine güç veren, aziz milletimizin çelikten iradesinin ve bağımsızlık sevdasının dünyaya ilanı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 104. yıl dönümünü, ilk günkü onur ve heyecanla kutluyoruz. 23 Nisan 1920 tarihi, "Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir." şiarıyla çıkılan yolun önemli aşamalarından biridir. 23 Nisan, hiçbir milletin ve hiç kimsenin boyunduruğunu kabul etmeyen Türk'ün, "Bağımsızlık benim karakterimdir." diyen Gazi Mustafa Kemal'in öncülüğünde dünyaya meydan okuyuşudur.

Bolu'da ceza rüzgarı esti Bolu'da ceza rüzgarı esti

Ülkemizin içinde bulunduğu tüm olumsuz şartlara rağmen birlik ve beraberlik ruhuyla kazanılan zaferler, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile taçlandırılmış; bugün bulunduğumuz konum ise bağımsızlık uğruna yapılan fedakârlıkların mükâfatı olmuştur. Asırlık Cumhuriyetimiz, bilim ve teknoloji çağının getirdiği değişim ve dönüşümle doğru orantılı olarak gelişerek nice yüz yıllar var olacaktır. Ülkemizin ve milletimizin geleceği, en büyük umut kaynağı çocuklarımıza armağan edilen, dünyada ve ülkemizde ilk ve tek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yarınlarımızın aydınlık yüzleri çocuklarımıza duyulan sevgi ve güvenin en güzel ifadesidir. Her yıl, dünya çocuklarını buluşturan bayramımız sayesinde, barış ve kardeşlik tohumları ekilerek verilen mesajların; barışın, huzurun ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir dünya düzenine vesile olmasını diliyorum.

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım, Bugün ulaştığımız noktada, ülkece sahip olduğumuz her kazanım ve başarıda imzanızın olduğunu biliyor; yapmakta olduğunuz bu kutsal görevi takdir ediyoruz. Değişim ve dönüşümün çok hızlı geliştiği çağımızda, çocuklarımızı ve gençlerimizi, bilim çağına ayak uydurabilecek, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek, girişken ve donanımlı yetiştirmek için fedakârca yaptığınız görevinizi aynı aşk ve heyecan içinde sürdüreceğinize inancımız tamdır.

Sevgili Çocuklar, Sizin ve tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum. Başta Filistin'de bombalar altında büyümeye hatta hayatta kalmaya çalışan çocuklar olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun, savaş, kargaşa ve açlık ortamında yaşamaya çalışan tüm çocuklara en kısa zamanda kurtuluş temenni ediyorum. Yarının büyükleri olan sizlerden en büyük isteğimiz, milli ve manevi değerlerimize bağlı olarak kadim medeniyetimizin getirdiği barış ve kardeşlik ruhunun birer temsilcisi ve uygulayıcısı olmanızdır. BU duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Birinci Meclisimizin kahraman üyeleri ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi de saygı ve şükranla anıyor; bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi