Polis barikat kurarak yürüyüşe izin vermedi: Yalnızca 10 kişi Bolu'dan Ankara'ya yola çıktı Polis barikat kurarak yürüyüşe izin vermedi: Yalnızca 10 kişi Bolu'dan Ankara'ya yola çıktı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün ''Bolu Dağı'' isminin coğrafi olarak yanlış olduğunu asıl isminin ''Düzce Dağı'' olması gerektiğini belirttiği sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın ardından Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol sert sözlerle tepki verdi.
Çelikkol, Bolu Dağı’nın 600 yılı aşkın bir süredir aynı isimle anıldığını ve öz be öz Bolu’ya ait olduğunu vurguladığı paylaşımında “Bolu dağı, Tarih boyunca dağları ve tabiat güzellikleri ile anılan cennet şehrimiz Bolunundur, Bolulularındır. 600 yılı aşkın bir süredir Bolu Dağı olarak isimlendirilen bu dağ öz be öz Bolu’ya aittir. Düzce ilimizin ismiyle “dağ” kavramı tezatlık oluşturmaktadır. Orası Bolu Dağı diye anılırken haritada Düzce diye bir şehir yoktu. Bu minvalde Sayın Düzce Belediye Başkanının yaptığı açıklamaları tekraren gözden geçirmesini diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ