Oyuncu Tolga Savacı hayatını kaybetti Oyuncu Tolga Savacı hayatını kaybetti

Güner Tuncer’in filmi Mola, 15-17 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen 7. Afsad Uluslararası Kısa Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü ile dönerken, Yeditepe Üniversitesi ile Ay Yapım ortaklığında İstanbul’da düzenlenen 3. Luma Kısa Film Festivali’nde Finalist olma başarısı gösterdi. Festivalde İstanbullu sinemaseverlerin beğenisine sunulan filmin bir diğer başarısı ise İzmir’den geldi. Mola, Uluslararası 3. Bornova Kısa Film Günleri’ne seçilerek, Kurmaca Film Seçkisi başlığı altında 15-17 Aralık 2023 tarihleri arasında İzmir’de izleyicilerin beğenisine sunuldu.
Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencisi Duhan Kavakoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı “Şikar” adlı kısa film ise, 2. Kocaeli Film Festivalinde Öğrenci Filmleri Finalisti olarak festivalde yer alma başarısı gösterdi. Duhan Kavakoğlu’nun filmi, 3-9 Kasım 2023 tarihleri arasında Kocaeli’de gösterime girdi.
Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü ilk mezunlarından ve bölümü birincilik derecesiyle tamamlayan Aslı Şura Akyol’un kısa filmi İş’sizlik Kapısı, 24. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivalinde 22 Aralık 2023 tarihinde Taksim AKM Yeşilçam Sineması’nda gösterime girdi. Film, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emrah Erkanı ve Öğr. Gör. Turgay danışmanlığında 2022 yılı TÜRSAK 19. Geleceğin Sineması’na seçilen finalist projeler arasında yer almıştı. Filmin kurgusu Arş. Gör. Korhan Topcu tarafından gerçekleştirilirken, projede lisans ve yüksek lisans öğrencileri aktif görev aldılar.
Çekimleri Düzce’de gerçekleştirilen üç filmde de Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri aktif rol üstlendiler. Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emrah Erkanı’nın ortak yapımcısı olduğu film Mola’nın sanat yönetmenliğini Arş. Gör. Korhan Topcu üstlenirken, Duhan Kavakoğlu’nun filmi Şikar’ın ekipman desteği Dr. Öğr. Üyesi Evren Günevi Uslu ve Öğr. Gör. Murat Uslu tarafından sağlandı.

Editör: Berfin MUTLU