fotogaleri-2

Bolu’nun muazzam doğal güzellikleri ve tarihi dokusu, çekilen diziler ve filmler aracılığıyla geniş kitlelere ulaşmaktadır. Bu yapımlar, sadece şehrin değerlerini sergilemekle kalmayıp aynı zamanda Bolu’nun turistik potansiyeline önemli katkılarda bulunmaktadır. Bolu ve çevresinde çekilen dizi ve filmlerin listesi şu şekildedir:

Son Destan: TRT 1’in yeni dizisi, İkinci Dünya Savaşı sonrası Türkiye’sine unutulmaz bir yolculuk sunmaktadır. Başrollerde Bülent İnal, Selçuk Yöntem, Sedef Avcı ve Fatih Artman gibi ünlü isimler yer almaktadır.

Tozlu Yollar: Gündoğan ailesinin hırslı kadınlarının mücadelesini konu alan bu dizi, iktidar hırsı ve servetin ele geçirme arzusuyla dolu bir hikayeyi anlatmaktadır.

Kara Davut: Germiyan Beyliği döneminde geçen bu macera dolu hikaye, 1400’lerdeki bir serüveni ele almaktadır.

Destan: Bir kiralık katilin hikayesini konu alan bu film, öldürmeye gittiği kişiyle birlik olan bir karakterin serüvenini anlatmaktadır.

Paramparça: Star TV’de yayımlanan bu drama dizisi, 2014 yapımı olup, Türkiye’nin televizyon ekranlarına damgasını vurmuştur.

Kaderimin Yazıldığı Gün: Mengen ilçesinde çekilen dizi, bir köyde yaşayan gençlerin aşkını merkeze almaktadır.

Siyah Beyaz Aşk: İlk bölümü 16 Ekim 2017’de yayımlanan bu dram ve aşk türündeki dizi, İbrahim Çelikkol ve Birce Akalay’ın başrollerini paylaştığı etkileyici bir yapımdır

Ustura Kemal: Gerçek bir hikayeden esinlenmiş bu tarihî dizi, 2012 yılında Show TV’de izleyiciyle buluşmuştur. Merhamet: Çağatay Tosun’un yönettiği bu dram dizisi, Hande Altaylı’nın “Kahperengi” adlı kitabından uyarlanmıştır.

Behzat Ç: Emrah Serbes’in eserinden uyarlanan bu polisiye, macera, dram ve komedi türündeki dizi, Ankara’da geçen etkileyici bir polisiye hikayeyi anlatmaktadır.

Yeniden Refah Partisi, seçim çalışmalarını sürdürüyor Yeniden Refah Partisi, seçim çalışmalarını sürdürüyor

Karadayı: Bolu’nun Abant bölgesinde çekilen dizi, 1970’li yıllarda İstanbul’da geçen bir mafya hikayesini konu almaktadır.

 Arka Sıradakiler: Unutulmuş bir lisenin çevresinde geçen gençlik dizisi, çete kavgaları, uyuşturucu ve haraç konularını işlemektedir.

Bolu ve ilçelerinde çekilen bu dizi ve filmler, şehrin eşsiz atmosferini ve tarihi zenginliklerini izleyicilere aktararak turizme katkı sağlamaktadır. Liste zamanla güncellenecek, yeni yapımlar eklenmeye devam edecektir.

GeredeMedyatakip

Editör: Berfin MUTLU