Bolu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tekstil Bölümü ve BAMER’in tasarlayıp diktiği çantaların satışıyla elde edilen gelir, depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılıyor.

4 üniversiteden deprem master planı! İstanbul'da riskli olmayan semt yok 4 üniversiteden deprem master planı! İstanbul'da riskli olmayan semt yok

Ülkemizde meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen yıkıcı depremlerin yaraları, birlik ve beraberlik içinde, gönüllülük esasıyla çalışan vatandaşlarımızın çabaları ve dayanışmasıyla hızla sarılıyor.

Mart Ayı Boyunca Her Hafta Sonu Depremzedeler Yararına Kermes

Bu kapsamda Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın eşi Dr. Ayşe Elif Kılıç önderliğinde, BTSO TOBB Bolu İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 11-12 / 18-19 ve 25-26 Mart 2023 tarihlerinde Highway Outlet Avm’de depremzede vatandaşlarımız yararına kermes yapılması kararlaştırıldı.

Malzemelerin tamamı BTSO TOBB Bolu İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından karşılanan ve ilki geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen kermesin tüm geliri, Bolu Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından depremzede vatandaşlarımıza gönderilecek.

Bolu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tekstil Bölümü ve BAMER akademisyen ve öğrencileri de, tasarladıkları çanta modellerinin bir kısmını da Bolu’ya özgü kumaş ve malzemelerle dikerek kermese destek sağlıyor. Çantaların satışından elde edilecek gelir, depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılacak.