14 Mayıs seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında baraj sorunu olmadan gireceği için Bolu’dan da milletvekili çıkarma hedefi koyan Büyük Birlik Partisi’nde milletvekili adayları belli oldu. Büyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanı Ümit Demir, Bolu milletvekili adayları olarak Doç. Dr. Emin Serin, Yaşar İmamoğlu ve Kübra Yılmaz isimlerini açıkladı.

Bolu ilinin TBMM'deki temsilini, yerel yönetimler, mülki idare ve merkezi yönetim arasındaki sinerjiyi ve ulusal-uluslararası kamuoyundaki algısını önemsediklerini vurgulayan Başkan Demir, Büyük Birlik Partisi’nin 14 Mayıs 2023'te yapılacak "barajsız seçim"de Bolu halkını temsil edeceği için gururlu ve heyecanlı olduklarını ifade etti.

Büyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanı Ümit Demir’in açıklaması şöyle:

Ülkemiz 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekili seçimlerine hazırlanmaktadır. Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun seçim takviminde belirtildiği üzere; önce Cumhurbaşkanı adayları belirlenmiş ardından bugün itibariyle Gazi Meclisimizde halkımızı temsil edecek kıymetli milletvekili adaylarının kimlikleri belirlenmiştir.

Birçok özelliği ile ülkemizin stratejik öneme haiz illerinden birisi olan Bolu ilimizin Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil ediliş üslubunu,  yerel yönetim-mülki idare-merkezi yönetim dengeleri içerisinde oluşacak sinerjiyi ve ulusal-uluslararası kamuoyunda ilimize atfedilecek algıyı önemli görmekteyiz.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sn. Mustafa Destici’nin takdir ve tensipleriyle;   Sn. Doç. Dr. Emin Serin, Sn. Yaşar İmamoğlu ve Sn. Kübra Yılmaz Bolu Milletvekili Adayı olarak belirlenmiştir. Birbirinden kıymetli milletvekili adaylarımız ile Bolu halkının huzuruna çıkacağımız için, birlik ve beraberliğin simgeleşmiş hareketi Büyük Birlik Partisini 14 Mayıs 2023’teki “barajsız seçim” de temsil edeceğimiz için gururlu ve heyecanlıyız.

ÖZCAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA İSTİFA ÇAĞRISI ÖZCAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA İSTİFA ÇAĞRISI

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

HABER: Havva AKÇA