TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, Habertürk'te katıldığı programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i başarılı bulduğunu belirten Arınç, geçmişte yaşadığı bir anısını da paylaştı.

HAYATIM BOYUNCA UNUTMAM"

Özel'in baş sağlığı dilemek için bir yakınının cenazesine geldiğini belirten Arınç "Cenazede Özgür Özel’i gördüm. AK Parti’den bir tane vekil yoktu. Bunu hayatım boyunca unutmam” dedi.

34 yıl sonra yeni dönem! Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği yürürlüğe girdi 34 yıl sonra yeni dönem! Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği yürürlüğe girdi

Arınç'ın yayında kullandığı ifadelerden öne çıkanlar şu şekilde:"Özgür Özel Ben Milli Selamet Partisi il başkanı iken Manisa'da, daha iki yaşındaydı. Onun lehine söylüyorum bunu. O da eczacılıktan sonra il başkanlığı, il başkan yardımcılığı veyahut oralarda bulundu, milletvekili oldu, daha önce seçilemedi birkaç defa ama siyaseti bırakmadı.Ağzı güzel laf yapan, muhakemesi kuvvetli, mücadeleci bir insan olarak tanıyoruz kendisini. Benim için çok önemli bir tarafı daha var. 2017 falan 15 Temmuz olmuş arkadan KHK'lar, arkadan tutuklamalar, arkadan davalar. Olağan üstü hal dönemi gerekliydi böyle bir hain darbe girişimi karşısında olağanüstü halden başka bir şey olmaz. Eşimin amcasının oğlu, Manisa'da sağlık müdürüydü. Bizim de Haziran seçimlerinde adayımız olmuştu. Ben debırakmıştım o tarihte. Arkadan da tutuklandı, cezaevine girdi. Hakkında da hiç dava açılmadan çok şükür bugünlere kadar geldi. Bizim amcamız yani eşimin amcası o tarihlerde vefat etti. Tabii tutuklu arkadaşımız, ismini vermeyeyim müsaade ederseniz herkes bilecektir. Onu da elleri bağlı olarak getirdiler, sonra bir odaya koydular. Akrabalar da geldi, kimisi ağlıyor, kimisi kucaklaşıyor falan. Amcamızın naaşı da avluda. Şimdi ben gittim, ben akrabasıyım. Yani amcamızı da çok seviyoruz. Melek gibi bir insan.

haber Merkezi