CHP 2’nci Sıra Milletvekili Adayı Burak Cop Faruk Çidem moderatörlüğünde ‘Seçim 2023’ programının konuğu oldu.

“SEÇİLDİĞİN ZAMAN SANA ULAŞABİLECEK MİYİZ?”

Seçim çalışmalarını değerlendiren Burak Cop, vatandaşlarla yaşadığı diyalogları aktardı. Vatandaşların genel de “seçildiğin zaman sana ulaşabilecek miyiz” şeklinde sorular yönelttiğini belirten Burak Cop, “Demek ki birileri bu vatandaşları hayal kırıklığına uğratmış. Sonuç olarak AK Partili Vekillerde görevleri sürecinde iyi niyetli bu şehre hizmet etmiş olsalar da, demek ki vatandaşa görünmemişler” dedi.

MOTOSİKLET DENETİMİ YAPILDI MOTOSİKLET DENETİMİ YAPILDI

“EKONOMİK BUHRAN VATANDAŞLARI ETKİLEMİŞ”

Ayrıca ekonomik sıkıntıların da vatandaşları etkilediğini, insanların isyan etme noktasına geldiğini vurgulayan Burak Cop, “Ekonomik buhran kent merkezi daha çok olmak üzere tüm şehirde hissediliyor. ‘Teyze-amca işler nasıl nasılsınız’ dediğimizde, ‘bir dokunup bin ah işitiyoruz’. En çok dile getirilen konuların başında ekonomik sıkıntılar geliyor” ifadelerini kullandı.

“KİMSE ŞİMDİ Kİ VEKİLLERDEN MEMNUN DEĞİL”

Burak Cop, “Vatandaşların mevcut AK Parti Milletvekillerinden memnuniyetsizliklerini dile getirdiğinde; ‘ben Bolu’nun sorunlarını çözmek için tırnaklarımı geçireceğim. Bolu’nun sorunlarını Ankara’ya, ülke gündemine taşıyacağım’ diye kendimi ifade ediyorum. Kimse de ‘biz şimdi ki Vekillerimizden memnunuz demiyor. Özellikle Arzu Aydın’a eleştiri getirenler oldu ama genel bir memnuniyetsizlik var” şeklinde konuştu.

“BOLU’NUN SORUNLARINI ÇOK DAHA KOLAY ÇÖZECEĞİM”

CHP Genel Merkezi’nde güçlü diyaloglara, dostluklara sahip olduğunu vurgulayan Burak Cop, “Bolu’nun sorunlarını Meclis kürsüsüne getireceğime inanıyorum. CHP’nin Genel Merkezdeki üst kadrolardaki isimlerin birçoğu, iktidar değişince bakan olacak, hükümette görev alacak. Ben bu kişilerin hepsinin kapısından çat kapı içeri girerek ‘abi’ diye hitap ediyorum. İlişkilerim abi-kardeş noktasında. Bu insanlar bakan olunca Bolu’nun sorunlarını çok daha kolay çözeceğim” dedi.