Haber: Fuat Bayramoğlu.

Dört grupta, sekizerden 32 ayrı okulun ve 192 minik okul öncesi öğrencinin katıldıkları şenlikte, çocukların neşeleri, heyecanları, mimikleri, gülümsemeleri, büyümüşte küçülmüş halleri katılımcıları memnun etti.

PAZARKÖY’DE “YÖRESEL GİYİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ” YAPILDI PAZARKÖY’DE “YÖRESEL GİYİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ” YAPILDI

192 çocuğun anne babaları, öğretmenlerinin heyecanları da bu şenliğe ayrı bir güzellik kattı. Şenlik İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı’nın, öğrencilere ve velilere ‘hoş geldiniz’  konuşmasıyla başladı.
Bu şenlikte oyunlar kadar, oyunları profesyonelce yöneten Beden Eğitimi Öğretmeni Hamit Özdamar ve hakem ekibinin başarıları dikkatlerden kaçmadı.

Yarışların sonunda A grubundan Atatürk İlkokulu Ana sınıfı ile Cumhuriyet Anaokulu, B Grubundan Sakarya İlkokulu Anasınıfı ve TED Bolu Özel İlkokulu Ana sınıfı, C Grubundan Mebrure İlhan Bağışgil Anaokulu ile Mevlana İlkokulu Anasınıfları, D Grubundan ise Gül Çiçek Hatun Anaokulu ile Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu ilk 8 takım arasına kaldılar.

Sekiz ekibin çaprazlama eşleşmeleri sonrasında, yönerge doğrultusunda 6 ayrı yarış daha yapılırken, Mebrure-İlhan Bağışgil Anaokulu birinci, Mevlana Anaokulu ikinci, Atatürk İlkokulu Anasınıfları ise üçüncü oldu.
 

Editör: Berfin MUTLU