Kadın işçi yeşil ışığı fark etti; fabrikadaki soyunma odasında gizli kamera bulundu Kadın işçi yeşil ışığı fark etti; fabrikadaki soyunma odasında gizli kamera bulundu

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde yaşanan şok edici olayda, bedensel engelli bir bireyin Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin tuvaletinde gizli kamera düzeneği kullanarak yıllarca görüntü kaydettiği ortaya çıktı.

YILLARCA GÖRÜNTÜ ALMIŞ

Hastanenin tuvaletinde bulunan ve içinde gizli kamera düzeneği bulunan çanta fark edilince inceleme başlatıldı. Yapılan detaylı çalışmalar sonucunda çantayı bırakan kişinin kimliği tespit edildi ve şüpheli T.Ö. (52) gözaltına alındı.Nöbetçi savcının talimatıyla yapılan sorguda T.Ö., sağlık sorunları nedeniyle sık sık hastaneye gittiğini ve burada gizli kamera düzeneği kullanarak çekimler yaptığını itiraf etti. Ancak, kaydettiği görüntüleri daha sonra imha ettiğini iddia etti.T.Ö.'nün sorgusunda kendisinde bir tür rahatsızlık hissiyatı oluştuğunu ifade etmesi üzerine, adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf eden ve 3-4 yıldır benzer görüntüler çektiğini söyleyen Tarık Özkan'ın, daha önce de toplu taşıma araçları ile kamuya açık alanlarda kadınların görüntülerini çektiği ve suç kaydının olduğu ortaya çıktı. İşlemleri sonrası adliyeye sevk edilen Tarık Özkan tutuklandı.

-Haber Merkezi-