Bolu Gerede'de 956 m² arsa mahkeme kararı ile satılacak Bolu Gerede'de 956 m² arsa mahkeme kararı ile satılacak

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak öncelikle bir çatı kuruluş olmanın verdiği sorumlulukla üyelerinin ve ilin ekonomik çıkarları doğrultusunda çalıştıklarını açıklayan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, yeni dönemde Bolu için bugüne kadar planlamış, belli bir noktaya getirilmiş projeleri tamamlamak, güzel işler yapmak, yeni güzel projeler üretmek ve bunların takibinde bulunmak için 12 başlık altında Çalışma Grubu oluşturulduğunu ve buna acil eylem planı adını verdiklerini söyledi.

“Acil Eylem Planı Adında Bir Çalışma Grubu Oluşturduk”

12 başlık altında oluşturulan Çalışma Grupları hakkında bilgiler veren Başkan Alemdar; “Öncelikle bizler 11 Yönetim Kurulu Üyemiz ve 41 Meclis Üyemizle asli amacımızı Bolu ekonomisi yararına, devlet ve hükümet ile üyelerimiz arasında bir köprü görevi yapmak olarak görüyoruz. Biz görüş bildirme, kanaat oluşturma ve buna göre çalışmalar yapılmasını teşvik etme aşamasında çalışma yaparız. Diğer bir deyişle biz işin mutfağında görev alan ve bundan ötürü herhangi bir maddi kazanç sağlamadan gönüllü olarak çalışan kişileriz. Yeni dönemde öncelikle olarak Bolu’nun gecikmiş birçok projesini hayata geçirmek ve yeni projelere imza atmak adına göreve gelir gelmez ilk işimiz Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte Acil Eylem planı adını verdiğimiz 12 başlık altında bir Çalışma grubu oluşturmak oldu” diye konuştu.

“Bolu’nun ticareti, sanayi ve turizm noktasında kalkınması ve gelişmesi için öncülük etmek istiyoruz”

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, Bolu’nun kalkınmasına ve gelişmesine öncülük etmek istediklerini vurgulayarak, “Belirlemiş olduğumuz bu çalışma grupları, görev alan Yönetim Kurulu arkadaşlarımız, 15 Meslek komitelerimizden ve Meclis Üyelerimizden belirleyeceği maksimum 5 kişiden oluşacak temsilcilerle kendi konularında çalışmalar yapacak. Bu çalışmaları da her hafta yapmış olduğumuz yönetim Kurulu toplantılarında ve her ay yapmış olduğumuz meclis toplantılarında değerlendireceğiz. Bu değerlendirmelerin sonucunu da gerekli sivil toplum kuruluşları, Bürokratlar ve siyasilerle paylaşarak, Bolu’nun ticareti, sanayi ve turizm noktasında kalkınması ve gelişmesi için öncülük etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER: Mümin Sefa GÜNAY