İngiltere'de yaşayan Peter Robinson isimli emekli matematikçi, Hampshire'daki evini 3,95 milyon sterlin (yaklaşık 150 milyon TL) karşılığında satışa koydu. Fakat burada ilginç olan kısım ise, bu fiyata 2015'te 100 bin sterlini (yaklaşık 3,8 milyon TL) para ödediği Harrier II GR7 modelindeki jet savaş uçağının da dahil olması.

Robinson, 'bahçe süsü' olarak gördüğünü söylediği savaş jetine ömrü boyunca tutkulu şekilde merak duyduğunu da belirtiyor.The Times'a konuşan 56 yaşındaki Robinson, "Harrier jetini seven ve pencerenin önüne koyan standart biriyim. Pek çok bakımdan diğerlerinden farklı olduğumu düşünmüyorum. Yalnızca pencere önüne gerçekten büyük bir şey koyabilecek kadar şanslıyım." dedi.

İngiltere Savunma Bakanlığı'nın 2008'de emekliye ayırdığı uçağı Ipswich'teki bir şirketten aldığını ve bahçesine zar zor yerleştirdiğini söyleyen Robinson şu ifadeleri kullandı:

Erkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağız Erkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağız

"İki treylerin içinde geldi, hayalimden çok daha büyüktü. O kadar büyük gözüküyordu ki Concorde aldım sandım ve 'Aman Tanrım, ben ne yaptım?' diye düşündüm."

Çitle çevrili ev, yaklaşık 740 metrekare alana sahip. 4 hektarlık arazi, bir gölet ve 4 odalı bir müştemilatı da var.Robinson, muhtemel alıcı uçağı istemezse onu ya kendine saklayacağını ya da bir müzeye bağışlayacağını söyledi.

Editör: Berfin MUTLU