Karaçayır Mahallesi’nde bulunan Bolu Belediyesi Nikah Salonunda, Boluspor’un olağanüstü genel kurulu gerçekleştirildi. Kurul öncesi yapılan divan seçiminde, divan başkanlığına Boluspor Kulübü Eski Başkanı Emin Semercioğlu; üyeliklerine ise Ferit Atalay ve Ahmet Özmen seçildi.

TECRÜBELİ OYUNCUDAN 2 YILLIK İMZA TECRÜBELİ OYUNCUDAN 2 YILLIK İMZA

Kurulun açılış konuşmasını Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak yaptı. Abak, “Resmi Gazete’de yayımlanan Spor Federasyonları ve Spor Kulüpleri Kanunu gereği 1 takvim yılı içerisinde yani 26 Nisan 2023 tarihine kadar, bizim gibi dernek olan kulüplerin dernek statüsünden çıkıp, spor kulüpleri olarak yeni bir tüzük ile ilgili mercilere tescilinin yapılmasını zorunlu tutuyor. Bu kanunun emredici yükümleri gereği, spor dalında faaliyet gösteren kulübümüzün dernek statüsünden çıkıp, spor kulübü olarak yeni bir tüzük ile hâlihazırdaki tüzüğümüzün değiştirilmesi gündemde olarak, olağanüstü genel kurul yapılması mecbur olmuştur. Özetle bu kanun bize ne söylüyor, ‘spor kulüpleri, spor anonim şirketleri ve spor federasyonları kuruluşları, organları üst kuruluş oluşturmaları, gelir ve giderleri, bütçe harcama ve esasları, görev, yetki ve sorumlukları, denetimleri, bunlara yapılacak her türlü yardımın şekil ve şartları ve bunlara ilişkin diğer hususlara dair usul ve esasları düzenlemektir. Bugün tüzük değişikliğiyle ilgili olağanüstü bir genel kurul toplantısı yapmak zorunda kaldık. Tüzük değişikliğiyle ilgili 18 sayfa bir kitapçık hazırlandı. Bunu da buradaki tüm kongre delegeleri aldı” dedi.

Abak’ın konuşmasının akabinde, yeni tüzük okundu. Yeni tüzük gerçekleştirilen oylama ile kabul edildi. Boluspor Eski Başkanı Semercioğlu, hayırlı olması temennisinde bulunarak, “İnşallah bunlar Boluspor’a hayır getirir. Boluspor’u hiçbir zaman düşüncemizin dışında görmek istemiyoruz. Hep başarılı görmek istiyoruz. Şu anda bunun için çaba sarf eden başkan ve yönetim kurullarına ve daha önce görev yapmışlara önce teşekkür ediyorum. Gerçekten Boluspor’u yönetmek çok zor. Boluspor, meşakkatli bir iş. Kendi işinden önce Boluspor’u düşünüyorsun ve burada Boluspor kazandığı zaman taraftarla seviniyorsun, gerektiği zaman üzülüyorsun.  Onun için başkan gerçekten önemli bir görev yapıyorsun. Seni tebrik ediyorum. Hiçbir zaman üzülme. Hiç kimse Boluspor’un kötülüğüne çalışmaz. Boluspor’un iyiliğine çalışır ama herkesin gücü farklıdır. Şu anda güçlü başkanların zamanı geldi. Onun için belki bu tüzükler Boluspor için iyi olacak” ifadelerini kullandı.

HABER: İlhan DURAK