CİPS PAKETİNDEN UYUŞTURUCU ÇIKTI CİPS PAKETİNDEN UYUŞTURUCU ÇIKTI

Tarım ve Orman Bakanlığının insan odaklı çalışma prensibine paralel olarak üreticilerin maliyetlerine katkı sağlamak ve üretimde sürdürülebilirliğin temini adına yaptığı destekler devam ediyor. Bu kapsamda 2022 yılı Mazot Gübre Desteği ve Yem Bitkileri için Bolu üreticisine52 Milyon 500 Bin lira destek ödemesi 24 Şubat itibariylehesaplara yatırıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Bolu İl Müdürü İzzet Murat, "Üretim ve üretenin yanında yer alarak, gıda arzının devamlılığı adına çalışmalarını yürüten Tarım ve Orman Bakanlığımız desteklemeleri ile üretimin sürdürülebilirliğinin temini açısından üreticisinin yanında yer almaya devam ediyor.

Mazot Gübre desteği kapsamında; 9436 üreticimize 47 Milyon TL, Yem bitkileri desteği kapsamında ise 3025 üreticimize 5,5 milyon TL ödeme yapılacaktır. Bu kapsamda 24 Şubat Cuma saat 18.00 itibariyle Mazot Gübre ve Yem Bitkileri Destek ödemelerini üreticilerimizin hesaplarına tanımlanmıştır.

Hesaplara tanımlanan mazot, gübre destek ödemeleri deprem bölgesi olan 11 ilimize nakit olarak, diğer 70 ilimize sadece mazot ve gübre alımında kullanılmak üzere AYNİ olarak kullanılmak üzere kartlara yüklenecektir. Çiftçilerimiz tanımlanan kartlarla Ziraat Bankası üye iş yerlerinden sadece mazot ve gübre alırken kullanacaklardır.

Yem bitkileri desteği ise; 24 Şubat 2023 Cuma Günü saat 18.00'den itibaren TC Kimlik No son rakamına bakılmaksızın üreticilerimizin hesaplarına NAKİT olarak yatırılacaktır.

Destek ödemeleri üreten Bolu'muzun üreten çiftçilerine hayırlı ve bereketli olsun. Bu zorlu günleri Devlet Millet birlik olarak birlikte aşacağız" dedi.