2020-2021 sezonunda yaşadığı büyük coşku ile 1. ligde şampiyon olan kırmızı beyazlılar, geçtiğimiz sezon özellikle evinde oynadığı başarılı maçlar ile Bolu'ya büyük bir coşku yaşatmıştı. Aynı performansı bu sezon gösteremeyen ve herkesin elini ayağını çektiği Bolu Belediyespor, ligde sadece 2 maçı kazanabilirken yaptığı antrenör değişikliği ve devre arası transferleride kötü gidişata durduramadı. 

Merve Dinçel, Dünya Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya kazandı Merve Dinçel, Dünya Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

Cumartesi günü ligde bir üstünde yer alan ve aralarında 7 puan fark bulunan Sigorta Shop ile karşılaşacak olan Bolu Belediyespor bu maçı kaybettiği taktirde matematiksel olmasa da büyük oranda lige de veda etmiş olacak. Dönüm maçı olarak bu kaşrılaşmaya hazırlanan kırmızı beyazlılar bu maçı kazandığı taktirde iyice azalan umutlarını ileriki haftalara taşımaya çalışacak.  Geçen sezonun mumla aratan kırmızı beyazlıların bu çöküşünde öncelikli sebebin ekonomik sorunlar olması başı çekerken sporcuların teknik heyetin ve kulüp çalışanların ödenmeyen maaşları ve alacakları yavaş yavaş gün yüzünede çıkmaya başladı. Kulübün bir çok spor dalında yaşadığı başarısızlık en son Voleybol branşına da yansırken, kulübün eski günlerinden uzak görüntüsü tüm takımlara ve sporcularada yansıdı.