ÖZTOPRAK “HAK, HUKUK” İÇİN ADAYIM DEDİ ÖZTOPRAK “HAK, HUKUK” İÇİN ADAYIM DEDİ

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da, milletvekilliği seçimleri için İYİ Parti’den aday adayları kamuoyu önünde duyurularını yapmaya devam ediyor. İYİ Parti eski il başkanlarından Ahmet Örnekbaş, aday adaylığını parti binasında yaptığı basın toplantısıyla duyurdu.

Toplantıda sözlerine depremle başlayan Örnekbaş, “Sözlerime öncelikle şehrimizde meydana gelen depremlerde büyük korku ve panik yaşayan vatandaşlarımıza “Geçmiş olsun” dileklerimi ileterek başlamak istiyorum. Yine 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizi derinden etkileyen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah tüm afetlerden ülkemizi ve milletimizi korusun. Bu vatanı bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Yaklaşan Ramazan ayının tüm İslam alemine, ülkemize, Bolu’muza barış, huzur ve bereket getirmesini dilerim” dedi.

“BOLU’NUN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUM”

Örnekbaş, kentin sorunlarını yakından bildiğini ifade ederek, “25 Ekim 2017’de, Liderimiz Sayın Meral Akşener önderliğinde, “Milletin Umudu” olma gayesiyle kurulan partimizin yaklaşık 5 yıl boyunca Bolu’da İl Başkanlığı görevini dava arkadaşlarımla birlikte yürüttüm. Ülkenin aydınlık geleceği adına Bolu Merkezde, Gerede’de, Mudurnu’da, Göynük’te, Mengen’de, Seben’de, Kıbrıscık’ta, Dörtdivan’da ve Yeniçağa’da tüm gücümüzle çalıştık. Bu şehrin bir evladı olarak, yıllardır siyasetin içinde bulunmam dolayısıyla Bolu’nun sorunlarını çok iyi biliyorum” diye konuştu.
 

İl Başkanlığım boyunca yaptıklarını sıralayan Ahmet Örnekbaş şu ifadeleri kullandı:

*Ekonomik sorunlarla boğuşan ve aldığı 3 kuruşla ailesini kıt kanaat geçindirmeye çalışan kardeşlerimle dertleştim.

*Gelecek kaygısı yaşayan ve okuyup diploma sahibi olduktan sonra emeklerinin zayi olmasından korkan üniversiteli gençlerimizle dertleştim.

*Mazota, yeme, gübreye gelen zamlarla perişan olan, üretmekten vazgeçen ve tek geçim kaynağı hayvanlarını satmak zorunda kalan köylü halkımla dertleştim.

*Siftah yapamadığı için canına tak eden ve kepenk kapatan esnaflarımızla, iş insanlarımızla dertleştim.

*Ömrünü çalışarak geçiren ve yetersiz emekli maaşına mahkûm edilen büyüklerimle dertleştim.

*Zor şartlarda çalışan kamu personellerimizle dertleştim.

*Şiddete ve zulme uğrayan, hukuki hakları her gün geri giden kadınlarımıza dertleştim.

*Hepsine bir dokundum bin ah işittim.

Az önce de belirttiğim gibi bu şehrin ve insanlarının tüm sorunlarını çok iyi biliyorum.

Hep Bolu halkı ile iç içeydim. Onlara verdiğim sözleri yerine getirmek, tüm sorunları çözüme kavuşturmak ve Meclis’te Bolulu vatandaşlarımızın sesi olabilmek için “Önce Millet, Önce Memleket” diyerek milletvekilliğine talibim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.