HABER: FARUK ÇİDEM

DEPREM UZMANLARI BOLU’YU DEĞERLENDİRDİ DEPREM UZMANLARI BOLU’YU DEĞERLENDİRDİ

Bolu’nun Seben, Dörtdivan, Yeniçağa ilçeleri ile Karacasu beldesine bakanlık tarafından verilen ve depoları olmadığı için uzun yıllardır Bolu Belediyesi’ne ait depolarında muhafaza edilen bitümler bu kez Düzce’ye gönderildi. Bitümlerin talimatla Düzce’ye gönderilmesine tepki gösteren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, konuyu Aralık ayı meclis toplantısına taşıdı.

“HAİN OLARAK SUÇLUYORUM”

Meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümü öncesinde konuşan Başkan Özcan, “Garip bir şey oldu. Bakanlık küçük ilçelere bütün veriyor. Bu güzel. Hatta belediye başkanı Ak Partiliyse yüzde 50, MHP’liyse 100 veriyor. CHP’lilere de bu sene ilk kez 100 verdiler. Bunlar depoları olmadığı için uzun yıllardır Bolu Belediyesinin deposuna geliyordu. Bu sefer Seben’in, Dörtdivan’ın, Yeniçağa’nın ve Karacasu’nun bitümünü Düzce’deki depoya götürmüşler. Talimat bir yerlerden gelmiş. Eski belediye başkanı bu hain lafını çok sık kullanırdı. Hain demek hafif bir laf değil. Bu kararı kim aldırdıysa, bitümleri kim peşkeş çektiyse onu Bolu’ya ihanet etmekle suçluyorum. Hain olarak suçluyorum. Bunu yapan çıksın” dedi.

“BİTÜMLERE ÇÖKTÜNÜZ”

İlçelerin Düzce’ye giden bitümlerinin geri dönmeyeceğini ifade eden Özcan, “Düzce’den asfalta dönüşüp Seben’e gider mi? Allah akıl versin. Sırf muhalefet olmak, Bolu Belediyesi Dörtdivan’da asfalt yapmıyor dedirtmek için bunlara tevessül eden o küçük beyinliler kimse çıksın ortaya. O talimatı bu belediye başkanlarına kim verdi? Seben’e verilmiş bitüm bir daha Seben’e dönmeyecek. Dörtdivan’a dönmeyecek. Yeniçağa’ya, Karacasu’ya dönmeyecek. Siz adamların bitümüne çöktünüz. Kendi hemşerilerinizin bitümüne çöktünüz” şeklinde konuştu.