Merve Öztürk'ün vefatı dolayısıyla İzmir Tabip Odası mesaj yayımladı.

Mesajda  “Tüm camiamıza ve sevenlerine başsağlığı diler, yakınlarına sabırlar dileriz" ifadeleri kullanılırken, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeli mesai arkadaşları, Öztürk adına bir anma töreni düzenledi.

Törende konuşan Dahiliye Servisi İdari Sorumlusu Doçent Doktor Sibel Demirel Sezer, 2019'un temmuz ayında dahiliye servisine dahil olan Öztürk'ten "Küçük kız kardeşimiz" diye bahsederek, "Konuşmak çok zor. Hepimizin başı sağ olsun. Dün haberi alınca aklıma ilk geldiği gün geldi. Poliklinikten içeriye girdi güler yüzüyle, naifliğiyle pırıl pırıl… ‘Abla ben yeni uzman oldum’ dedi. Hoş geldin dedik. Tepecik Dahiliye ailesine kattık Merve'mizi Temmuz 2019'du. Bizim dahiliye ailemizin küçük kız kardeşi oldu. Kıymetlimizdi bizim. Hastalığı sürecinde yorulduğu zamanlar oldu. Biz onu dinlendirelim istedik. O hep bize ‘abla ben poliklinik yapayım. Ben hasta bakayım. Bana da izin verin’ diyerek bize sitem etti. Çok üzgünüm. Çok genç. Ama takdiri ilahi. Nur içinde yatsın. Hepimizin başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin. Diyebileceğimiz başka hiçbir şey yok. Ailesine sabır diliyoruz. Yarın Bolu'da öğlen namazına müteakiben cenazesi yapılacak. Kalbimizde her zaman." denildi. 

Demirel'in konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim okundu, meslektaşları Öztürk için dua etti. Doktor Öztürk'ün cenazesi 13 Ekim Cuma günü öğle namazına müteakiben Bolu'da toprağa verilecek.

Gölcük Tabiat Parkı tatilcilerle doldu Gölcük Tabiat Parkı tatilcilerle doldu