HABER: İlhan DURAK

2023 yılı balıklandırma programı kapsamında 5 milyon adet yavru pullu sazan balığı hedefi doğrultusunda yetiştirilen yavruların ikinci hasadı 400 bin adetle Sakarya’da gerçekleştirildi.

Konu hakkında Bolu Tarım ve Orman Bakanlığı İl Müdürü İzzet Murat, açıklamalarda bulundu. İzzet Murat;

“Üretim istasyonumuzda amatör avcılığın yaygınlaşması ve balık rezervlerimizin artmasını sağlamak, vatandaşlarımızın protein çeşitliliğini sağlamak ve en önemlisi su kaynaklarımızdaki hayatın sürdürülebilirliğini sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

ZEHİRLENEREK HASTANEYE KALDIRILMIŞTI: BÖBREK YETMEZLİĞİNDEN HAYATINI KAYBETTİ ZEHİRLENEREK HASTANEYE KALDIRILMIŞTI: BÖBREK YETMEZLİĞİNDEN HAYATINI KAYBETTİ

2023 hedeflerimiz doğrultusunda 5 milyon yavru sazan balığını belirli bir olgunluğa kadar burada büyütüyoruz. Doğaya, göletlere salınma olgunluğuna geldiğinde ilimiz ve çevre illerimizin ihtiyaçları doğrultusunda; dere, gölet, barajlara salınmak üzere İl Müdürlüklerimize balıkları teslim ediyoruz. Yani ilimiz ve çevre illerin balıklandırılması için doğaya salmış oluyoruz.

Bu bağlamda üretilen yaklaşık 1 Milyon yavru sazanımız ilk hasat ile Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edilirken ikinci hasadımızda 400 bin yavrumuz da Sakarya İl Müdürlüğümüz yetkililerine teslim edilmiştir. Üretim sezonumuzun ilimiz ve ülkemiz adına bereketli geçmesi temennilerimle emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.