SUAT ORHAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI SUAT ORHAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Abant Toplantı Salonu'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, deprem bölgesine 500'ün üzerinde malzeme ve ayni yardım tırının gönderildiğini belirtti.

Kentten giden 2 bin 200 kamu personeli ile 600 gönüllünün çalışmalara katıldığını anlatan Kılıç, "Memur olmayan gönüllü vatandaşımız oraya giderek yaraların sarılması, vatandaşlara yardım edilmesi noktasında, aram kurtarma, lojistik destek ve diğer yapılacak işlerde katkı sundular." dedi.

Kılıç, kente gelen 5 bin 500 civarında depremzededen yaklaşık 900'ünün KYK yurtlarında kaldığını aktararak, kamu misafirhanelerinin ücretsiz olarak vatandaşlara açıldığını, otel sahiplerinin de katkıda bulunduğunu ve 4 bine yakın vatandaşın akrabalarının yanında kaldığını bildirdi.

Depremzedelerin sağlık ihtiyaçlarının karşılandığını ve çocuklarının okul kayıtlarının yapıldığına işaret eden Kılıç, deprem bölgesine 270 adet konteyner gönderildiğini ve Gerede'den çıkan 150 ahşap konteynerin Hatay Kırıkhan'da faaliyete geçtiğini kaydetti.