HABER: FARUK ÇİDEM

Dünyanın en iyi Türk sporcularına sahip bilardo sporuyla ilgili Türkiye Bilardo Federasyonu Teknik Kurul Üyesi ve Bolu Temsilcisi Ömer Uçar açıklamalarda bulundu. Dünyada bilardo denildiğinde ilk akla gelen ülkelerin başında Türkiye’nin olması ve uluslararası arenalarda liderliği bırakmaması Bolu’da da bilardo sporuna ilgiyi artırdı.

SON ZAMANLARDA BİLARDO SPORUNU ÇOK SIK DUYAR HALE GELDİK, BUNUN SEBEPLERİ NELERDİR?

Yaklaşık 8 sene önce göreve gelen Türkiye Bilardo Federasyon Başkanımız Sayın Ersan Ercan’ın bilardo sporuna olan bakış açısıyla Türkiye’de bilardo adeta zirve yaptı.

Bir çok branş da dereceler elde ettik. Bireysel statüde Dünya şampiyonlukları ve Avrupa şampiyonlukları olmak üzere Türkiye olarak hep kürsüde yerimizi aldık. Özellikle Milli takımlar bazında ülkemize ilk şampiyonluğu getiren spor dalı da bilardodur. Bu başarıların yanı sıra, Federasyon Başkanımızın özenli çalışmalarıyla birlikte neredeyse adı bile duyulmayan bilardo sporu, şu an ki haliyle gündemden düşmez hale geldi.

BİLARDOYU GELECEK YILLARDA NERELERDE GÖRÜYORSUNUZ?

Her geçen gün bilardoya olan ilgi artıyor. Federasyonumuz ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerimizin koordineli çalışmaları sayesinde bu artışın devam etmesi ön görülerimiz arasında.2024 yılı ile birlikte Türkiye bilardosunda KATEGORİLEŞME statüsüne geçmeyi planlıyoruz. planlamış olduğumuz bu değişim ile birlikte ilerleyen zamanlarda bilardoya olan ilgi daha fazla olacağından hiç şüphemiz yok.

ŞEHRİMİZ BOLU DA BİLARDO NE DURUMDA BU KONU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR?

Bolu’da bilardoya ilgi çok fazla diyemeyeceğim ama il temsilciliğimizin çalışmaları ve Gençlik ve Spor İl Müdürüz Sayın Emrullah Güler’in ve bilhassa da Spor Şube Müdürümüz Kubilay Kalaycıoğlu’nun bilardomuza ve sporumuza vermiş olduğu özveri ve desteği ile Bolu’da bilardoyu şüphesiz ki arzu ettiğimiz hala getireceğiz.

Avrupa'da önemli gece: Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın muhtemel 11'leri Avrupa'da önemli gece: Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın muhtemel 11'leri

Şehrimizde ki en büyük sorunumuz bir bilardo tesisimizin olmaması. Bu konu ile ilgili de Gençlik ve Spor İl Müdürümüz büyük bir mesai harcıyor. İnşallah en yakın zamanda bir tesise kavuşup Bolu’dan ülkemizi temsil edecek sporcular çıkaracağız.