ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM - Bolu’da, 31 Mart Yerel Seçim sürecini aday belirleme konusunda en krizli geçiren partilerden birisi olan AK Parti’de, Muhammed Emin Demirkol’un aday olması için yoğun çaba gösteren ve aralarında devlet memurlarının da olduğu ekibin AK Parti Genel Merkezi’nde çekilen fotoğrafı ortaya çıktı.

Seçim öncesi AK Parti Genel Merkez’inde bir görüşme yaparak Bolu’nun seçim süreci hakkında isteklerini dile getiren muhalif ekip, aynı zamanda Genel Merkez’e düşüncelerini dile getirdikleri bir mektup verdiler.

Bolu’da AK Parti’nin geçmişi ve geleceği hakkında görüş bildiren ekibin Genel Merkeze sunduğu mektupta 2015 yılından bu yana AK Parti Bolu Teşkilatlarında görev alan yönetici kadrosu ve milletvekillerini zan altında bırakacak cümleler yer alıyor.

“DÜŞÜK PROFİLLİ İL ve İLÇE TEŞKİLATLARI…”

Mektubun giriş paragrafında 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Bolu’da FETÖ ile mücadelenin seçmeni ikna edecek derecede yapılmadığı iddia edilerek şu ifadelere yer verildi; “1 Kasım 2015 Genel seçimlerinden bugüne Bolu özelinde düşük profilli il ve ilçe teşkilatlarımız gerçek seçmenimiz ile iletişim kuramamış, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonucunda ilimizde FETÖ ile mücadele seçmenimizi  ikna edecek derecede yapılamamış, Cumhurbaşkanımıza güven artarken (%65), yerel siyasette güven kaybı artmıştır (%36).”

“FEHMİ KÜPÇÜ ve ARZU AYDIN SEÇMENİN SİNDİREMEDİĞİ VEKİLLER…”

Mektupta AK Parti’nin Bolu eski Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü’ye de göndermeler yer alıyor. Ayrıca Fatih Metin’in Belediye Başkanlığına aday olmasının Tanju Özcan’ı Belediye Başkanı yaptığı belirtilmeye çalışılarak, “Siyasi havayı iyi analiz eden Tanju Özcan, 2019’da Milletvekilliğinden istifa edip Bolu Belediye Başkanı olmuştur. 2018’de seçmenimizin sindiremediği adaylar vekil olmuş, 2023’e kadar vatandaştan uzak, Bolu’nun problemlerine yabancı bir dönem geçirilmiştir” cümlelerine yer verildi.

“MHP DE TANJU’NUN TAKTİKLERİNİ KOPYALAYIP SEÇMENE ŞİRİN GÖZÜKÜYOR”

Tanju Özcan’a ve MHP Bolu Teşkilatlarına da göndermelerin olduğu mektubun devamında, “Bizler Bolu halkı olarak Tanju gibi bir utanç abidesi ile bir beş yıl daha geçirmek istemiyoruz. Bir şekilde Türkiye gündemine girip Cumhurbaşkanımızı rahatsız etmesinden utanç duyuyoruz. Bolu’da tarih boyunca olmadığı kadar tekel bayii, bar, kafe açılmıştır. Hizmet ve yatırım anlamında yeni bir faaliyet olmadığı gibi, arıtma tesisimiz bile çalışmamaktadır. Türkiye’nin en pahalı suyunu içmekteyiz. Ancak sahada yaptığımız gözlemlerde, ister bağımsız ister bir parti çatısı altında, hafife alınmayacak kadar güçlü olduğunu da görüyoruz (%33 ile %45). MHP’nin de Tanju’nun 2019 taktiklerini iyi kopyalayıp seçmene şirin gözükerek tarihinde ilk defa 2023 seçimlerinde Vekil çıkartmanın morali ile belediye başkanlıklarına göz dikmiş durumda olduğunu da görüyoruz” ifadeleri kullanıldı. 

“BOLU’NUN ADAYLARI İÇİN ÖZEL İHTİMAM GÖSTERMENİZİ İSTİRHAM EDİYORUZ”

Beşiktaş, Türkiye Kupası’nı kazandı! Beşiktaş, Türkiye Kupası’nı kazandı!

Mektubun son bölümünde Bolu’da çıkartılacak adaylar için özel ihtiman gösterilmesi isteniyor; “Üç vekil, sekiz belediye başkanlığından bugün bir vekil, üç ilçe belediye başkanlığına düşülmüştür. Artık bu geriye gidişin durmasını istiyoruz.

“BOLU HALKI AKTİF SİYASETTEKİ AKTÖRLERE SICAK BAKMIYOR”

Bolu halkının aktif siyasette olan aktörlere sıcak bakmadığını, halkın içinden, samimi, dürüst, vatandaşına hizmet götüren, güler yüzlü, tevazu sahibi bir başkan adayı özlemi içinde olduğunu yaşayarak gözlemliyoruz.

Dikkatli ve özenli bir çalışma ve doğru adaylar ile Bolu Belediyesi başta olmak üzere Göynük, Mudurnu, Kıbrısçık, Mengen, Dörtdivan hatta Kıbrısçık ilçe Belediyelerinin yeniden kazanılabileceğine inanıyoruz.

Sayın başkanım, teşkilatımızın 2024 yerel seçimleri için Bolu ili adaylarının belirlenmesinde özel ihtimam göstermenizi istirham eder, seçimlerin hayırlar getirmesini Allah’tan temenni ederiz.

Saygılarımızla.”

TOPLANTIDA BU İSİMLER YER ALDI

AK Parti İl Başkanı Suat Güner’den habersiz şekilde AK Parti’nin Bolu adayı hakkında Genel Merkez’e giden ekipte bu isimler yer aldı;

Salih Celepçi: Cihannüma Derneği Temsilcisi- Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü

Koray Alpaslan: TÜGVA İl Temsilcisi - Orman Mühendisi

Zafer Yıldırım: Evrensel Hafızlar Derneği İl Başkanı- BAİBÜ Şube Müdürü

Hüseyin Altundağ: Önder İmam Hatipler Derneği İl Temsilcisi

Sami Yılmaz: Memur Sen İl Başkanı

Muhsin Kınacı: Kızılay İl Başkanı

Mehmet Çetin: Tepecik Mahallesi Muhtarı

Zekai Öztürk: Eğitime Destek Platformu İl Koordinatörü

İsa Afacan: Diyanet Sen İl Başkanı

Seyit Ali Aydın: Köroğlu Yabancı Öğrenciler Derneği İl Temsilcisi

Osman Özben: Semerkand İl Temsilcisi- Öğretmen