AFAD Bolu İl Müdürlüğü önünden gönüllü kamu personelini taşıyan otobüsler hareket etmeden önce Bolu Valisi Erkan Kılıç, otobüslere girerek tüm gönüllülere yaptıkları davranış nedeniyle teşekkür etti.

Türkiye'nin büyük bir felaket yaşadığını vurgulayan Kılıç, bu durumda kendi isteği ile deprem bölgesine giden herkesin büyük bir fedakarlık gösterdiğini ifade etti.

Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada ise Türkiye'nin büyük bir afet ve acıyla karşı karşıya olduğunu vurgulayarak, "Bu acı karşısında ülke olarak herkes seferber. Bolu olarak biz de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tüm vatandaşlarımız hemşerilerimiz elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor." diye konuştu.

Deprem bölgesinde gönüllülere de ihtiyaç olduğunu ifade eden Kılıç, "Kamu görevlileri olarak burada 144 tane bölgeye giderek oradaki kardeşlerimize yardımcı olacaklar. Onların acısını ve sıkıntılarını bir nebze de olsa gidermeye çalışacaklar. Daha önce bekçilerimiz gitti. Polislerimiz gitti. Öğretmenlerimiz gitti. Tüm kamu kurumlarında personelleri biz bölgeye gönderiyoruz. Yolları açık olsun." dedi.

Daha sonra kamu görevlilerini Hatay'a taşıyacak otobüsler Vali Kılıç ve protokol görevlileri tarafından uğurlandı. AA

'İLK EVİM ARSA VE İLK İŞ YERİM' PROJESİNDE YENİ KURA TAKVİMİ BELLİ OLDU 'İLK EVİM ARSA VE İLK İŞ YERİM' PROJESİNDE YENİ KURA TAKVİMİ BELLİ OLDU