Turistlerin yeni rotası Bolu merkez olacak Turistlerin yeni rotası Bolu merkez olacak

Bolu’da 2018 yılında başlatılan Büyük Sanayi Sitesi projesi, ilk aşamada istenilen ilerlemeyi sağlayamamıştı. Ancak TOKİ’nin bu projeyi üstlenmesiyle birlikte, çalışmaların hızla ilerlediği gözlemlendi. Proje, 567 bin m2’lik bir alan üzerine kurulu olup, 183 bin m2 kapalı, 70 bin m2 açık alanı, 300 bin m2 imar yollarını ve toplamda 988 adet dükkanı barındırmaktadır.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, TOKİ tarafından üstlenilen ve şu anda hızla devam eden proje alanında geçtiğimiz haftalarda incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler sırasında Vali Kılıç, projenin planlanan şekilde ilerlediğini ve çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. Büyük Sanayi Sitesi, tamamlandığında 988 adet iş yerine ev sahipliği yapacak ve bölge ekonomisine önemli katkılar sunacak.

Bolu Büyük Sanayi Sitesi projesinin TOKİ tarafından üstlenilmesi, bölgenin ekonomik kalkınmasına önemli bir ivme kazandırdı. Vali Erkan Kılıç’ın yaptığı incelemeler, projenin başarıyla ilerlediğini ve tamamlandığında önemli bir ticaret merkezi olacağını gösteriyor. Büyük Sanayi Sitesi, sadece Bolu’nun değil, çevre bölgelerin de ekonomik potansiyeline katkı sağlayacak.
KAYNAK: Gerede Medya Takip

Editör: Havva AKÇA