ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da, Fizik Tedavi ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi Ortopedi Bölümü doktorlarının Hyalüronik Asit ve PRP işlemleri uygulanacak hastalar üzerinden ilaç mümessillerinden rüşvet aldığı iddiasında ortaya çıkan yeni deliller “bu kadar da olamaz” dedirtti.

İlaç mümessili T.Ş.’nin Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’ne (SABİM) şikayeti üzerine ortaya çıkan rüşvet skandalında rüşvet alan doktorların soruşturmaları devam ederken, doktorlardan R.Ö.’nün, ilaç mümessili T.Ş. ile whatsapptan “kuğulu” mesajları da deşifre olmaya devam ediyor.

İlaç mümessiline yönlendirdiği her hastayı “kuğu” emojisiyle kodlayan doktor R.Ö., yaptığı yolsuzluktan aldığın keyfi de cümlelere dökmeyi ihmal etmemiş.

Boluspor’dan 2 yeni transfer Boluspor’dan 2 yeni transfer

R.Ö., kendisine gelen 2 hastayı ortak çalıştığı ilaç mümessiline göndererek satılan üründen kazanç elde ettikten sonra mutluluğunu şu sözlerle ifade ediyor:

“Her türlü takla atılır, yem var takla var. Yem yok takla yok”

“KÜPÜRCÜ” DOKTOR DA SORUŞTURMADA

İlaç mümessiline yönlendirdiği hastaların ilaç küpürlerini toplayarak gelir elde eden Fizyoterapi Uzman U.G. de soruşturulanlar arasında yer alıyor. Şikayette bulunan T.Ş.’nin U.G.’den aldığı küpürleri görevlendirilen müfettişe teslim ettiği biliniyor.

Muhabir: Faruk ÇİDEM