HABER: Havva Akça

Olay, 2023 yılı Aralık ayında Bolu İzzet Baysal Küçük Sanayi Sitesi'nde meydana geldi.  İddiaya göre aralarında alacak-verecek meselesi yüzünden husumet bulunan Kenan Ü. ile Erhan Ü., Ersan Ü. ve babaları Ekrem Ü. arasında tartışma yaşandı. Kavgaya dönüşen tartışmada Kenan Ü. yanında bulunan pompalı tüfekle baba ve oğullarına ateş etti. Kurşunların isabet ettiği 3 kişi kanlar içinde yerde kaldı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Vurduğu kişilerin eniştesi olduğu öğrenilen Kenan Ü. olayın ardından kaçtı.

26 yaşındaki genç sırtından bıçaklanarak öldürüldü 26 yaşındaki genç sırtından bıçaklanarak öldürüldü

Bolu 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu olarak yargılanan sanık Kenan Ünen ve oğlu Taner Ünen'in duruşmasında tanıkların ifadesi dinlendi. Kenan Ünen’in eşi Zülfiye Ünen ifadesinde olay günü olay yerinde olmadığını belirterek, “Ekrem Ü. benim abimdir. Abimle Kenan arasında önceden bir husumet yoktu. 3 yıl önce babam ölünce mirastan dolayı husumet başladı. Abim beni önce yalan söyleyerek notere götürdü ve zorla feragatname imzalatmaya çalıştı. Noterde iki oğlu da yanındaydı. 3 gün sonra da abim Ekrem, eşimin iş yerine gidip silahla tehdit etti. Daha sonra tekrar oğluyla eve geldi hakaretler ve tehditler etti. Bu anlattıklarım 3 sene önce oldu. Aralarındaki husumet bu şekilde başladı. Olay gününden 1 ay önce de biz mahkeme yoluyla değil kendi aramızda anlaştık. Ama abim anlaştığımız malları bize vermedi. Husumet bu şekilde devam etti’’ şeklinde konuştu.

Mahkemede tanık olarak ifadesi alınan Ekrem Ünen’in kızı Aslı Ünen, “Olay olduğunda olay yerinde değildim. Babam ve dayım arasındaki husumet miras olayları yüzünden başladı. Dayım 3 sene önce annemi notere götürüp zorla feragatname imzalattı. Sonra dayım ben evdeyken eve gelip babamı tehdit etti. Annem de bunların ardından dayımdan şikayetçi oldu. Husumet böyle başladı’’ ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, Kenan Üren ve oğlu Taner Üren'in tutukluluk hallerinin devamına, mahkemenin 3 Eylül tarihine ertelenmesine karar verdi.

Muhabir: Havva Akça