Kıbrıscık’da sıcak dakikalar! ORMAN YANGINI BÜYÜMEDEN SÖNDÜRÜLDÜ... Kıbrıscık’da sıcak dakikalar! ORMAN YANGINI BÜYÜMEDEN SÖNDÜRÜLDÜ...

HABER: FARUK ÇİDEM
Bolu’da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Sıcak havadan bunalan vatandaşlar çareyi derelerde ve göletlerde buldu. Merkeze yaklaşık 8 kilometre uzaklıktaki Çaygökpınar Köyü sınırları içerisinde bulunan ve çevresi tellerle çevrili olan gölet, berraklığıyla vatandaşların ilgisini çeken alanlardan biri haline geldi. Vatandaşların yüzdüğü gölette bulunan elektrikli pompa ile şehre kullanma suyu da aktarılıyor. Gölet içerisindeki yüksek voltajlı elektrikli pompalara aldırış etmeyen vatandaşlar, elektrik akımına kapılma riskine karşı gölette serinlemek için yüzmeye devam ediyor.
YASAĞA UYMAYANLARA PARA CEZASI
Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın düzenlediği asayiş ve güvenlik toplantısında vatandaşların girdiği göletle ilgili olarak yapılan açıklamada, “Gölet çevresinde girilmemesi için teller var ancak vatandaşlar tellerin üzerinden atlayarak gölete giriyor. Elektrik akımına kapılma riskine rağmen vatandaşların gölete girmesi tehlike oluşturuyor. Jandarma ekiplerimiz herhangi bir olumsuzluğu önlemek için o bölgede devriyelerini artırdılar. Bugüne kadar yasağa rağmen gölete giren 13 kişiye 26 bin 676 lira para cezası kesildi” denildi.
 

Editör: Havva AKÇA